شبی که ماه کامل شد

۹ خصوصیت بسیار خوب افراد احساساتی

برای ما انسان ها مخصوصا افراد احساساتی ، تجربه های عشقی و احساساتی، شاید آشناترین تجربه ی ممکن باشد. تجارب زندگی می‌توانند به احساساتی که یک فرد در دوره ی زمانی معینی تجربه می‌کند وابسته باشند. شادی ها و احساسات مثبت، می‌تواند روز خوب و پر ثمری را برایتان رقم بزند. از طرف دیگر، ناراحتی ها و احساسات منفی، می‌تواند منجر به کسالت و بی حوصلگی شود.  بدیهی است که احساسات می توانند  تاثیری اساسی بر سلامتی و حالات روحی ما داشته باشند.

اگر تاکنون فکر می کرده اید که یک فرد عادی، تحمل احساسات عمیق و دردناکی را ندارد، لازم است بدانید که هم اکنون برخی از افراد این احساسات را در هر ساعت تجربه می کنند.

اگر شما یک فرد احساساتی هستید و یا فردی را می شناسید که این گونه است، معنی این جملات را به خوبی درک خواهید کرد. خصوصیات رفتاری از یک فرد به فرد دیگر متغیر می باشد، اما باید بدانید که اکثریت افراد احساساتی به طور مشترک ویژگی هایی را دارا هستند: بر اساس psych central، اکثر احساساتی که در زندگی روزمره تجربه می کنیم، مهیج تر از آن چیزی است که به طور معمول وجود دارد. حتی موقعیت هایی که به طور عادی موقعیت های احساسی به شمار نمی‌آیند، ناگهان به مسأله ی بزرگی در زندگی مبدل می شوند. احساسات می توانند در یک دوره ی زمانی کوتاه، چندین بار دچار نوسان شوند. خنده ها و یا گریه  های شدید با فاصله های زمانی کمتر از  یک ساعت از یکدیگر می توانند نمونه ای از این نوسان باشند.

برخی از افراد ممکن است در زندگی شخصی خود، علاقه ای نداشته باشند که شریک زندگی آن ها فردی احساساتی  باشد. با این وجود، خوب است به یاد داشته باشیم که این افراد نیز مانند هر شخص عادی دیگری دارای ویژگی های مثبت و منفی بی شماری هستند که یکدیگر را پوشش می دهد.

در این مقاله سعی بر آن شده است تا به برخی از فواید داشتن یک شریک احساساتی اشاره کنیم.

ارتباطات برای همه خسته کننده نیست. بر اساس مقاله ی « زندگی حقیقی خود را خلق کن »،  افراد احساساتی به طور کلی نسبت به افراد عادی، بیشتر تحت تاثیر محرک‌های مختلف  قرار می گیرند و دارای دیدگاه های خلاقانه تری نسبت به زندگی هستند. این مورد می تواند شامل مواردی همچون: هم صحبتی جذاب تر، خلاقیت در کارهای روزانه مانند آشپزی و یا حتی روش های مختلف تزیین کردن دکور خانه شود.

1. آن ها نسبت به دیگران حس همدردی بیشتری دارند.

هیچ چیز بهتر از این نیست که بدانید فردی احساسات شما را درک می کند. این مسأله زمانی بسیار زیباتر و مهم تر خواهد شد که آن فرد نیمه ی دیگر شما باشد. افراد احساساتی توانایی قرار دادن خود در موقعیت دیگران را دارند. این بدین معناست که هرچه شما را تحت تاثیر قرار می دهد، به احتمال زیاد او را هم متاثر خواهد کرد.

2.به طور معمول آن ها مسؤولیت های زیادی را بر دوش خود احساس می کنند.

همسران شاغل 4

همه ی افراد یک جامعه گاهی عواقب اعمال خود را به عهده نمی‌گیرند. در یک رابطه، عدم مسؤولیت پذیری ها می تواند منجر به منازعات و تنش های غیر ضروری شده و اساس اعتماد طرفین در یک رابطه را تضعیف و آن را متزلزل کند.

3. افراد احساساتی توجه زیادی به جزییات می کنند.

بر اساس مقاله ای از psych central، افراد احساساتی معمولا کمال گرا هستند. این خصوصیت شخصیتی، شامل همه ی افراد احساساتی در هر شرایطی می شود. یک کد بانوی منظم، شریک عاطفی ای که زمان تولد شما را به یاد دارد و یا کسی که خرید هیچ چیز از لیست خریدش را فراموش نمی کند،  همه می توانند نمونه ای از این مثال باشند.

4.آن ها بیشتر با احساسات درونی خود دست و پنجه نرم می کنند و آن را کنترل می نمایند.

افراد احساساتی

به عنوان یک قانون کلی، شما نمی توانید چیزی را که ندارید به دیگران بدهید. بنابراین در یک رابطه وقتی فرد درگیری های ذهنی متعددی دارد، نمی تواند از فرد مقابل خود که با احساسات درونی اش در ستیز است حمایت کند. یک شریک احساساتی راحت تر می تواند احساسات درونی خود را مدیریت نماید، در نتیجه او به افرادی که با حالات احساسی خود خیلی راحت نیستند، بسیار کمک خواهد کرد.

5.آن ها معانی پنهانی یک مطلب را به راحتی متوجه می شوند.

همواره لازم نیست که شما احساسات خود را به صورت کلامی بروز دهید؛ زیرا شریک احساساتی شما از آن ها آگاهی کامل دارد. شریک‌های احساساتی بدون هیچ اشتباه و یا سوء تفاهمی قادر به درک اشاره های زیرکانه و جزیی شما می باشند. آن ها واقعا بدون حتی یک کلمه منظور شما را درک می کنند.

6.آن ها با دیگران ارتباط خوبی برقرار می کنند .

ارتباط افراد احساساتی با دیگران

این افراد لزوما افراد پرحرفی نیستند، اما غالبا ارتباط خوبی با دوستان، شرکای عاطفی، همکاران و اعضای خانواده ی خود برقرار می کنند. این مورد آن ها را به اشخاصی مناسب برای کارهای گروهی مبدل کرده است و بدین معناست که آن ها در ارتباطات خود نیز به خوبی عمل می کنند.

7. آن ها در تصمیم گیری هایشان خیلی دقیق هستند .

تصمیم گیری های عجولانه کار اشتباهی است. انسان های احساساتی معمولا دیرتر تصمیم می‌گیرند. اگر شما یک شریک احساساتی دارید، پس مطمئن باشید که تصمیم او کاملا درست و بی عیب و نقص می باشد.

8.آن ها درست به اندازه ی شما هنگام تماشای فیلم های احساسی دخترانه گریه خواهند کرد .

افراد احساساتی گریه می کنند

بر اساس مقاله ای ازHuffington Post ، لطیف تر بودن از نظر احساسی، یک فاکتور عمده در زندگی افراد احساساتی می باشد. آن ها معمولا برای دیدن فیلم های احساسی دخترانه از افراد عادی مشتاق تر هستند و همچنین ممکن است درست به اندازه ی شما موضوع اصلی فیلم را حس کنند. البته مخاطب این بحث بیشتر خانم ها هستند.

9.آن ها افرادی بسیار وظیفه شناس و با وجدان هستند.

برخورد با افراد گستاخ به شدت انسان را اذیت می کند. خبر خوب برای افرادی که شریکی احساساتی دارند این است که به طور کلی آن ها دارای رفتار خوبی هستند. افراد احساساتی دارای خود آگاهی هستند و می دانند که چگونه دیگران را تحت تاثیر قرار دهند. بدیهی است که آن ها به اطرافیان خود توهین نخواهند کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. ک. فتاحیان می گوید

    سلام.
    عالی بود ، لذت بردم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.