شبی که ماه کامل شد

دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

استقبال از تیم ملی فوتبال کره جنوبی با تخم مرغ ! (تاریخچه کره جنوبی)

تیم ملی فوتبال کره جنوبی در رقابت های جام جهانی فوتبال 2018 پس از برد 2 بر صفر در مقابل آلمان حذف شد. اما پس از بازگشت به کشور مورد انتقاد شدید مردم و رسانه ها قرار گرفت. به طوری که در کنفرانس خبری به سمت اعضای تیم ملی تخم مرغ پرتاب شد. این در حالی است که تیم ملی فوتبال ما نتایج به مراتب ضعیف تری در جام جهانی گرفت اما مردم ما به شدت از عملکرد تیم ملی راضی بودند. در مجله اینترنتی 5 عصر درباره کره جنوبی و تیم ملی فوتبال آن بیشتر بخوانید.

تیم ملی فوتبال کره جنوبی با آلمان

تیم ملی فوتبال کره جنوبی

تاریخچه کره جنوبی

کره جنوبی در سال 1950 در ادامه درگیرها با کره شمالی، با این کشور وارد جنگ شد. هر دو کره میدان نبرد دو ابر قدرت به نام های ایالت متحده و شوروی بود. در واقع آمریکا پشتیبان نظامی کره جنوبی و شوروی حامی کره شمالی بود. متاسفانه جنگ کره ای ها 3 سال طول کشید و بیش از 1 میلیون و دویست هزار نفر کشته شدند.

پس از جنگ، تا چندین سال حکومت خودکامه ای بر مردم کره حکومت می کرد. در سال 1960 کم کم صدای اعتراضات مردمی به خصوص دانش آموزان و دانشجویان بلند شد. این اعتراضات موجب یک انقلاب درونی در کره جنوبی شد. پس از این دوره شخصی به نام پارک چونگهی به مسند قدرت نشست و رشد اقتصادی کره را چندین برابر کرد. اما همچنان حکومتی دیکتاتوری بود. در اواخر دهه 1980 در پی اعتراضات عمومی، حکومت کره به حکومت جمهوری تغییر یافت.

پس از انقلاب کره، مردم کره فهمیدند که بهترین حاکم بر کشورشان خودشان هستند. یعنی خود مردم هستند که باید از زمامدارن حکومت مطالبه گری کنند. همین تفکر باعث شد که در سال 2016 رئیس جمهور ناکارآمد خود را با تحصن های گسترده و بدون آشوب، برکنار کنند.

 

وضعیت کنونی کره جنوبی

در حال حاضر کشور کره جنوبی یازدهمین قدرت اقتصادی دنیا است. شرکت های قدرتمند سامسونگ و ال جی را در خود دارد. کره جنوبی پنجمین نیروگاه برق هسته ای را در دنیا دارد. 45 درصد از برق این کشور توسط نیروگاه های اتمی تولید می شوند. کره جنوبی یکی از جاذبه های توریستی آسیا است. صنعت توریسم در کره جنوبی بر اساس طبیعت زیبا، فرهنگ غنی، فیلم های دراماتیک و موزیک پاپ کار می کند. در سال 2016 بیش از 17 میلیون توریست وارد کره جنوبی شدند. برنامه دولت کره جنوبی برای سال 2018 افزایش این تعداد به 20 میایون نفر بوده است.

 

تیم ملی فوتبال کره جنوبی

در دهه 1960 بود که برای اولین بار تیم ملی فوتبال کره جنوبی به عنوان یک مدعی در آسیا ظاهر شد. تاکنون 10 بار موفق شده به جام جهانی راه یابد. در سال 2010 نیز به مرحله یک هشتم جام جهانی راه پیدا کرد. تیم ملی فوتبال کره جنوبی تاکنون دو بار قهرمان جام ملت های آسیا شده و چندین بار رتبه دوم و سومی را کسب کرده است. بودجه ای که در سال 2011 برای فوتبال کره هزینه شد بالغ بر 92 میلیون دلار بوده است. مردم کره انتظار دارند در قبال هزینه های گزافی که برای فوتبالشان می شود، نتیجه مطلوبی در جام جهانی بگیرند. شاید نتیجه مطلوب از نظرشان قهرمانی جهان باشد.

تیم ملی فوتبال کره جنوبی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.