شبی که ماه کامل شد

5 تکنولوژی جدید و شگفت انگیز در حال رشد سال 2019

دنیای تکنولوژی هر روزه کالاهای جدیدی را به بازار ارائه می کند که آسایش و رفاه انسان را به عنوان هدف اصلی در نظر قرار داده است. کالاهای مربوط به تکنولوژی جدید هر روز بیشتر می شوند. آنها صنایع مختلف را با سرعت در طول سال شتاب می بخشند. آنها جهان و آینده را شکل می دهند و همیشه در افق دید صاحبان کسب و کار و سرمایه گذاران به طور یکسان حضور خواهند داشت.

دنیای دیجیتال و رسانه هوشمند شامل افراد، روبات ها، دستگاه ها، محتوا و خدماتی است که به وسیله تحول در دنیای دیجیتال با هم در ارتباط هستند. کالاهای تکنولوژیکی در آینده پیشرفت بیشتری خواهند داشت و رهبران نوآوری و فناوری باید تکامل و تغییراتی را برای آنها در نظر بگیرند یا آنها را کاملا کنار بگذارند و محصولات پیشرفته تری را به بازار ارائه دهند.

شاید مهمترین پیشرفت تکنولوژی جدید در سال 2019 5G  باشد – قبل از اینکه ما بتوانیم به سمت صحبت در مورد هر چیز دیگری برویم ابتدا باید از 5G  سخن بگوییم. 5G  یک تکنولوژی جدید ضروری است. بدون فن آوری 5G ، هیچ یک از فن آوری های ذکر شده در زیر امکان پذیر نخواهند بود. وسایل نقلیه مستقل، هواپیماهای بدون سرنشین، اینترنت اشیاء و ابر رایانه ها بدون استفاده از شبکه 5G  امکان پذیر نیستند.

اینترنت

۱.استفاده از هوش مصنوعی در صنعت خودرو

نوآوری های هوش مصنوعی همچنان در حال دستیابی به پیشرفت های علمی خود می باشند، به طبع آن با توجه به حجم وسیعی از داده هایی که فناوری های جدید جمع آوری کرده اند و اکنون در دسترس هستند می توان از آنها در هوشمند کردن خودرو ها استفاده کرد.

 

سال 2019، سال ماشین های هوشمند و هوش مصنوعی است که در پلت فرم کسب و کار ایجاد شده و عملیات تجاری هوشمندسازی را فعال خواهد کرد.

ماشین هوشمند

در مورد فضای هوش مصنوعی، چین قصد دارد از ایالات متحده آمریکا نیز جلو بزند و به عنوان رهبر دنیای توسعه و برنامه های هوش مصنوعی ظاهر شود. وسایل نقلیه خودکار و رباتیک دو صنایعی هستند که سریعترین سیر تحول را در سال 2019 مشاهده خواهند کرد.

 

۲. تکنولوژی جدید محاسبات کوانتومی (سوپر کامپیوتر)

محاسبات کوانتومی، هنوز یک تکنولوژی جدید در حال ظهور است، یکی از جذاب ترین چیزها از نظر محققان، سازمان ها و دولت ها در این قرن دنیای کامپیوترها است. رقابت شدیدی برای ساخت اولین کامپیوتر کاملا کوانتومی کارآمد و کامل (همچنین به نام ابر رایانه شناخته می شود) در جریان است. با استفاده از کامپیوترهای کوانتومی و قدرت محاسباتی آنها، در آینده ای نزدیک بیشتر از سرویس ابری استفاده خواهد شد و استفاده از رایانه های معمولی کنار گذاشته خواهد شد.

ابر رایانه

۳.واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)

پیشرفت در دنیای واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی (VR) و واقعیت مختلط (MR)، که همه آنها در گروه R + خلاصه شده اند، در سال 2019 با توجه به کاربردهای عملی جدیدی که در صنایع مختلف پیدا کرده است، در خط مقدم توجه قرار خواهد گرفت.

R + که در ابتدا تنها در بازی های ویدئویی استفاده می شد، به زودی پیشرفت کرد تا اینکه امروزه به یک ابزار مفید در صنایعی مانند طراحی مهندسی، تولید، مراقبت های بهداشتی، اکتشافات فضایی و موارد تبدیل شده است.

در سال 2019، استفاده از واقعیت مجازی در برنامه های کاربردی نوآورانه و صنعتی بیشتر می شود. استفاده از واقعیت افزوده نیز در سایه واقعیت مجازی افزایش یافته است.

۴.نقض امنیت اینترنت اشیا جهانی (IoT)

هکرها هرگز نمی خوابند هر کسی که در صنعت سایبری کار می کند این نقض امنیتی را می داند. زمانی که شما چیزی را به اینترنت وصل کنید، آن را بلافاصله آسیب پذیر می کنید.

در سالهای گذشته، ما شاهد آن بوده ایم که چگونه هکرها دستگاه های دارای اینترنت را هک کرده اند. سال 2019، برای تولیدکنندگان وسایل هوشمند که متصل به اینترنت میشوند سالی است که آنها به طور چشمگیری افزایش امنیت را در تمامی محصولاتی که به بازار عرضه می شوند، افزایش خواهند داد. این کالاها می تواند شامل یخچال، ربات، هواپیمای بدون سرنشین، وسیله نقلیه یا یک وسیله بهداشتی باشد.

تولید کنندگان باید یک سطح امنیتی محصولات خود را افزایش داده تا آنها را از شر هکرها در امان نگه دارند. در غیر این صورت، احتمال خوبی وجود دارد که شاهد نقض امنیت جهانی IOT در سال 2019 باشیم.

سیستم هوشمند

۵. تکنولوژی جدید بلاکچین

بلاکچین در سال 2019، برای استفاده بیشتر سازمان ها قصد دارد اولین برنامه های شرکتی را برای استفاده عموم فعال کند. شرکت های نوآورانه از تکنولوژی جدید بلاکچین به عنوان راهی برای بهبود همکاری های خود استفاده خواهند کرد.

بلاکچین، معادل معامله رمزنگاری شده است و بخشی جدایی ناپذیر از پلت فرم های کسب و کار می شود. بلاکچین این امکان را فراهم می کند که شفافیت معاملات در انواع توابع کسب و کار افزایش یابد. در سال 2019، تکنولوژی جدید بلاکچین در بسیاری از صنایع و هسته های کسب و کار نواآورانه حضور خواهد داشت.

بلاکچین

منبع: interestingengineering

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.