دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

پولیش و تمیز کردن چوب با یک روش ساده !

اگر شما فضایی محدود دارید و نمی خواهید برای تمیز کردن چوب یک شیشه در قفسه داشته باشید که به ندرت از آن استفاده می کنید، آنرا نخرید! ساختن مقدار کمی پاک کننده چوب که یک بار استفاده شود ساده است، پس دیگر نیاز نیست نگران این باشید که باید یک شیشه دیگر در فضای کوچک کمد خود نگهداری کنید!

به نسبت اندازه لیمو ترشی که استفاده می کنید، پاک کننده به اندازه نصف فنجان در می آید. اگر تنها یک بخش کوچک از کاناپه نیاز به پاک کردن دارد، نصف آبلیمو را در ظرفی دیگر نگهدارید و برای سس سالاد یا پیش غذا استفاده کنید!

آنچه برای تمیز کردن چوب نیاز دارید

ساخت محلول برای تمیز کردن چوب

مواد لازم

  • ۱ عدد لیمو ترش
  • ۱ قاشق غذا خوری روغن زیتون یا روغن هسته انگور
  • ۱ قاشق غذاخوری آب
  • پارچه تمیز
  • شیشه کوچک

 

روش ساخت محلول پاک کننده و جلادهنده چوب

ساخت محلول برای تمیز کردن چوب

۱ – آب یک لیمو را بگیرید و در یک شیشه کوچک بریزید.

۲ – ۱ قاشق غذاخوری روغن و ۱ قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید.

ساخت محلول برای تمیز کردن چوب

۳ – در شیشه را ببندید و آنرا به خوبی تکان دهید، تا زمانیکه تبدیل به محلولی یکنواخت شود.

ساخت محلول برای تمیز کردن چوب

محلول پاک کننده به همین سادگی ساخته شد اکنون پارچه خود را به پاک کننده ای که ساخته اید آغشته کنید و چوب ها را تمیز و براق کنید!

 

این روش برای پارکتها هم جواب میذدهد. توجه داشته باشید مقدار کمی از این ترکیب را استفاده کنید. مقداری پنبه دور چوب کبریت بپیچید و با آب و شوینده ضعیف آغشته کنید و  تزیینات عاج روی چوب را تمیز کنید. در ادامه با پنبه خیس دوباره آن را تمیز کنید و در آخر با پارچه ای به جنس کتان سطح عاج را خوشک نمایید.

• اگر صنایع چوبی از نوع خاصی چوب یا مواد به کار رفته ساخته شده است حتما همراه دستور العملی عرضه شده اند که آن ها را با دقت دنبال کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.