دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

تمرینات ورزشی خود را با این ۵ روش مهم بهبود ببخشید

برای بسیاری از مردم، انجام تمرینات ورزشی یک مسأله ملال آور و خسته کننده است. شما از بین برنامه های متنوع تمرینی، می توانید یکی را انتخاب کنید. این مسأله، مشکلی است که اکثر مردم با آن درگیر هستند و متأسفانه نمی دانند که کدام برنامه ی تمرینی برایشان مناسب تر است. شروع به انجام تمرینات ورزشی ، یک چالش بزرگ برای شما محسوب می شود. شاید همیشه دلایل خاص خودتان را بیاورید و بگویید: «وقت آزادی برای ورزش ندارم.» . در واقع با این کار، انجام تمرینات ورزشی را به روزهای آینده موکول می نمایید.

انجام تمرینات ورزشی غیر ممکن نیست. قرار نیست که شما جهت انجام هر تمرین، از کوه « اورست» بالا بروید. باید با توجه به سلامت روانی و فیزیکی تان، تمرینات ورزشی مناسب خود را انجام دهید. هنگامی که ورزش می کنید، سعی کنید حرکاتی را انجام دهید که شما را هر چه بیشتر، به سمت پیشرفت سوق می دهد و کمتر خسته تان می کند. ممکن است که شما تمایل داشته باشید تا به صورت گروهی ورزش کنید. این روش، جهت کاستن از میزان استرس و افزایش شور و اشتیاق برای انجام تمرینات ورزشی ، بسیار خوب است. در این مقاله، با ۵ روش و تمرین ساده آشنا می شوید. فرقی نمی کند که به کدام روش عمل کنید، اما مطمئن باشید که با انجام دادن آن ها، نتایج خوبی خواهید گرفت.

۱- برای انجام تمرینات ورزشی ، برنامه ی مشخصی داشته باشید.

تمرینات ورزشی

قبل از شروع تمرینات ورزشی، برنامه ی مشخصی برای آن تعیین کنید. پیشنهاد می شود که تمرینات خود را به صورت مرتب و طبق برنامه انجام دهید. با این روش، راحت تر به هدف مورد نظرتان می رسید. انجام حرکاتی مانند بالا رفتن از پله ها و یا استفاده از دستگاه تردمیل، ممکن است برای شما تمرینات جالب و پر هیجانی نباشد. اما به یاد داشته باشید که انجام این تمرینات، تأثیر بسیار خوبی بر روی حفظ تمرکز شما خواهد داشت.

۲- به کیفیت تمرین، بیشتر از کمیت آن بیندیشید.

تمرین های ورزشی

بهتر است جهت رسیدن به اهداف دلخواه و دست یافتنی خود، به صورت صحیح و کامل تمرینات را انجام دهید. بسیاری از مردم ۲ ساعت از وقت خود را در باشگاه به سر می برند، ولی نسبت به زمان طی شده، تمرینات با کیفیتی را انجام نمی دهند. با یاد داشته باشید که مهم نیست چند ساعت را در باشگاه به سر می برید، بلکه مسأله ی مورد اهمیت، انجام تمرینات با کیفیت است. بهتر است در هنگام انجام تمرینات ورزشی ، اهداف مشخص و برنامه ریزی شده باشد. به طوری که هیچ زمانی تلف نشود. ۳۰ دقیقه وزنه زدن با استراحت کافی در بین آن، بهتر از دو ساعت تمرین بی برنامه است. گذراندن وقت های اضافی در باشگاه، به معنای انجام تمرینات مناسب در همه ی ساعات نمی باشد.

۳- خودتان را با انجام تمرینات مناسب به مبارزه بطلبید.

تمرین های ورزشی 3

شما تنها کسی هستید که نقاط ضعف و قوت خود را می شناسید. زمانی که شما تنها تمرین می کنید و مربی روی سرتان نیست تا داد و فریاد کند و به شما فشار بیاورد، این مسأله بسیار مورد توجه می باشد. ابتدا هدفتان از انجام تمرین را مشخص کرده و سپس براساس آن به تمرین مناسب بپردازید. اگر قصد دارید تند راه بروید، پیاده روی در مکانی مناسب را انتخاب کنید. با یک برنامه ریزی مشخص و زمان تعیین شده ی کافی، می توانید خود را در تمرینات بیشتر به چالش بکشید. اگر بی برنامه باشید، دائما در حاشیه ی تمرینات می مانید و تأثیری را بر روی خود مشاهده نخواهید کرد. اگر هدفتان ۱۰ مایل دویدن در ده دقیقه باشد، هدفتان تقریبا قابل دسترسی است. حال اگر همان مسیر را در ۱۳ دقیقه طی کردید، سعی کنید تا دفعه ی بعد، در کمتر از ۱۳ دقیقه آن مسافت را طی کنید. ضرورتی ندارد شما توانمندی خود را در هر تمرین افزایش دهید، ولی زمانی که احساس می کنید نیرو و توان بیشتری دارید، به تمریناتی بپردازید که نیازمند قدرت بیشتری هستند. هر تمرینی خسته کننده نیست و نیازی به قوی بودن ندارد، ولی اگر می خواهید نتایج بهتری از تمرینات خود به دست آورید، باید خودتان را مورد آزمایش قرار دهید.

۴- بر روی تمرینات ساده تمرکز کنید نه تمرینات پیچیده.

این عبارت در بسیاری از مراحل زندگی تان می تواند مورد توجه قرار گرفته و منافع زیادی را درحین تمرین کردن برای شما به ارمغان بیاورد. شما برای داشتن نتایج قابل قبول، نیاز به برنامه ی پیچیده ای ندارید، بلکه به یک هدف، تمرکز بر روی کیفیت آن و تلاش نیاز دارید. ۱۰ دور شنا کردن در استخر، می تواند یک تمرین خوب برای شما باشد. انجام این ده دور شنا باعث می شود که برای تمرینات بعدی آمادگی بیشتری داشته باشید. این ورزش نیاز به تجهیزات زیادی ندارد، ولی داشتن تجهیزات بیشتر، به شما در شنای بهتر کمک می کند. هرچند ممکن است باعث ایجاد دلهره در شما شود. با تمرینات ساده شروع کنید و کم کم آن را پیچیده تر نمایید. بهتر است که حین تمرین از تجهیزات زیادی استفاده نکنید.

۵- در اجرای برنامه ورزشی خود ثابت قدم باشید .

تمرین های ورزشی

یکی از مهم ترین روش های رسیدن به نتیجه ی دلخواه، مداومت در ورزش می باشد. اگر چه تمرینات روزانه و مستمر دارای مزیت های زیادی هستند، اما لازم نیست که هر روز تمرین کنید. با این وجود بهتر است که با برنامه تمرین کرده و حداقل ۳ الی ۴ بار در هفته به انجام تمرینات بپردازید. همیشه معضل بزرگ این است که مردم شروع به ورزش می کنند و بعد از گذشت دو الی سه هفته، شروع به بهانه جویی نموده، در کارهای روزمره ی خود غرق شده و بهانه می آورند که وقت ورزش کردن ندارند. ورزش کردن تا زمانی که از روی بی میلی نباشد، نمی تواند ضرری به ما برساند. اگر شما ۳ الی ۴ بار در هفته تمرین کنید، زندگی سالمی را خواهید داشت. تنهایی ورزش کردن کار ساده ای نیست، ولی اغلب مفید تر می باشد. اگر تمریناتتان را به درستی و کامل انجام دهید، نتیجه ی بهتری خواهید گرفت. برای لذت بردن و رسیدن به هدف دلخواه خود، به مراحل ذکر شده توجه و دقت کافی داشته باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.