دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

تلگرام ایکس دوباره به اپ استور برگشت

تلگرام ایکس هم وارد اپ استور شد

امروز قصد داریم در مجله اینترنتی 5 عصر راجع به ورژن جدید تلگرام و اینکه آیا تلگرام رفع فیلتر می شود یا نه صحبت کنیم.آپدیت جدید تلگرام به همراه تلگرام ایکس که قبلا توسط اپل از اپ استور حذف شده بود به اپ استور آمدند.این ورژن قابلیت ست کردن چند پروکسی به طور همزمان را دارد و نیاز به فیلترشکن ندارد.

پاول دورف موسس تلگرام در 31 می 2018 اعلام کرد استیکر ها در ios 11.4 مشکل دارند اما اپل پس از اعمال فیلترینگ روسیه ، مانع از آپدیت نرم افزار پیام رسان تلگرام در سراسر جهان شده است.

 

اپل امروز آپدیت جدید تلگرام را منتشر کرد

ورژن آخر تلگرام X  را که از اپ استور حذف شده بود را نیزمجددا وارد اپ استور کرد.

نسخه 4.8.2  تلگرام در اپ استور منتشر شد (با قابلیت ست کردن همزمان چند پروکسی)

 

با این بروزرسانی ، دیگر افراد زیر 16 سال در انگلستان و سایر کشو های اروپایی قادر به ثبت نام و فعالیت در اپلیکیشن نخواهند بود. ضمنا همه قبل از ثبت نام باید با قوانین حریم خصوصی تلگرام موافقت کنند.

همچنین قابلیت استفاده از چند اکانت به تلگرام ایکس اضافه شده است.

از دیگر خصوصیات این آپدیت باید به امکان توقف همگام سازی مخاطبین دفترچه تلفن با مخاطبین تلگرام اشاره کرد.حتی می توانید مخاطبین همگام سازی شده را در تنظیمات  privacy & setting  تلگرام به طور کامل پاک کنید.

در نهایت می توان در تنظیمات بخش  privacy & setting  پیش نمایش لینک ها در چت خصوصی را غیر فعال کرد.

امنیت تلگرام ایکس

در این نسخه، پروتکل MTProto  برای ایجاد یک ارتباط امن و بسیار سریع در تلگرام معرفی شده.

تمام پیام های متنی و صوتی ، Emoji  ها ، استیکر ها  ، فیلم ها و عکس ها بر اساس این پروتکل به صورت  End to End  رمزنگاری می شوند.

این موضوع باعث می شود زمانی که شما یک پیام را می فرستید ، در راه ، مسئول شبکه، مخابرات، ISP ها نتوانند مطالب رد و بدل شده بین شما و دیگران را مشاهده کنند.

لازم به ذکر است این پروتکل بر اساس “تبادل دیفی-هلمن”توسط یک تیم متخصص که اکثر آنها دکتری ریاضی دارند طراحی شده و در آن از الگوریتم های AES (رمزنگاری های متقارن) و  RSA (رمزنگاری نا متقارن ) استفاده شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.