دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

ده ترفند عالی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

تقویت مکالمه زبان انگلیسی یکی از مهم ترین دغدغه های همه ی افراد جامعه می باشد. راه های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی و تقویت مکالمه وجود دارد که در این مقاله از مجله اینترنتی 5 عصر ترفند هایی را برای شما آورده ایم. در ادامه با ما همراه باشید تا به راحتی به تقویت مکالمه زبان انگلیسی خود بپردازید و خود را برای تحصیل در خارج از کشور و مصاحبه آزمون دکترا آماده کنید.

نحوه تقویت مکالمه زبان انگلیسی

تقویت مکالمه زبان انگلیسی 2

1-داشتن اعتماد به نفس

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

ابتدایی ترین کاری که باید انجام دهید این است که اعتماد به نفس داشته باشید.تا بتوانید کلمات را از دهان خود به بیرون بیاورید.

2-زمان فکر کردن داشته باشید

اشکالی ندارد اگر بین صحبت کردن کمی مکث کنید.در ابتدای کار این عوامل طبیعی هست. سخت نگیرید.

3-سعی کنید با سرعت کمتری مکالمه کنید

عملکرد مغز شما به این صورت است که ابتدا کلمات باید انتخاب شوند و سپس به بیرون فرستاده شوند.پس این کار در زبان دیگری که قرار است یاد بگیرید آهسته تر اتفاق می افتد زیرا کلمات دیرتر انتخاب می شوند.اگر در ابتدای یادگیری کمی مکث دارید اصلا نگران نشوید.

4-سعی کنید جملات بیشتری را بیاموزید

تقویت مکالمه زبان انگلیسی 3

اگر در حال یادگیری کلمات زبان به صورت جداگانه هستید حتما آنها را در غالب جمله یاد بگیرید این کار فرایند یادگیری مکالمه ی شما را افزایش می دهد. و علاوه بر کلمه یک جمله هم به داده های مغزی شما اضافه می شود،که بعد ها در حین استفاده از آنها مغز شما جملات را برمی گزیند.

5-فیلم زبان اصلی زیاد ببینید

دیدن فیلم با زبان اصلی گوش شما را به شنیدن کلمات و جملات انگلیسی عادت می دهد و کم کم گوش و حالت شنیداری شما را تقویت می کند. این راهکار یکی از کاربردی ترین راه کارها است.در ابتدا با زیر نویس ببینید و کم کم بدون زیر نویس این کار انجام دهید تا تمرکز شما فقط روی صحبت و مکالمه ها باشد.

5-مهارت شنیداری را تقویت کنید

تقویت مکالمه زبان انگلیسی 4

یکی از گام های مهم برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی تقویت قدرت شنیداری شماست.همیشه در حال گوش دادن به مکالمه های انگلیسی باشید دیدن سریالهای آمریکایی خیلی تاثیر مثبتی دارد.

6- سعی کنید همیشه با فردی در حالت روبروی خود تمرین کنید.

این راهکار یکی از مهم ترین و عملی ترین راهکار ها برای تقویت مکالمه شما می باشد.تمرین کردن فردی به دلیل قرار نگرفتن مغز شما در موقعیت های غیر قابل پیش بینی نمی تواند به تقویت مکالمه زبان انگلیسی شما کمک کند.تمرین کردن با یک دوست این کار را برای شما آسان می کند.همیشه به دنبال جملاتی بروید که مکالمه ی شما را طولانی تر می کند.

7-برای یادگیری برنامه ی روزانه بچینید

تقویت مکالمه زبان انگلیسی 5

سعی کنید هرروز جمله ای را با لغات جدید یاد بگیرید.هر روزرا  با یک جمله و لغت جدیدشروع کنید  و تکرار آن در طول روز به شما در تقویت مکالمه زبان کمک می کند.

8-سعی کنید با دوستان خود سرگرمی هایی به زبان انگلیسی داسته باشید

تقویت مکالمه زبان انگلیسی 6

مثلا به گردهمایی هایی برای مکالمه های انگلیسی بروید هم با دوستان جدید آشنا می شوید و هم فعالیت زبان انگلیسی شما بیشتر می شود.جلسات کتاب خوانی به زبان انگلیسی برگزار کنید.

9-همواره با دوستان خود راجب موضوعات مختلف بحث کنید

از طریق شبکه های مجازی دوستانی به زبان انگلیسی پیدا کنید و با آنها به زبان انگلیسی بحث و گفت و گو کنید. از کلمات مختلف و بیشتری در مکالمات خود استفاده کنید. هم گوشتان قوی می شود و هم قدرت مکالمه زبان انگلیسی تان.

10-از دیکشنری های آنلاین استفاده کنید

تقویت مکالمه زبان انگلیسی 7

بسیاری از دیکشنری های آنلاین وجود دارند مانند گوگل ترنسلیت که می توانید تلفظ لغات را در آنها بیابید. همچنین می توانید از برنامه های زیادی که این امکان را در گوشی برای شما قادر می سازد استفاده کنید.هر زمان که به تلفظ شک کردید از آن ها استفاده کنید ولی زیاد به آنها وابسته نشوید که اثرات منفی زیادی دارد.

از همه ی این ترفند ها می توانید به یادگیری زبان انگلیسی خود و همچنین تقویت مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. Jan smit می گوید

    راجب یعنی چه منظورت راجعه به هست .زبان فارسی را ج ا نابود کرده است شما جوانان دیگر گندش را در آوردید.گردشگاه میشود تفرجگاه .زنان میشود نسوان ووو فارسی را درست بنویسید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.