دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

تقویت زبان انگلیسی با دیدن فیلم چطور امکانپذیر است ؟

شما برای یادگیری زبان انگلیسی با راه‌های متفاوتی رو به رو هستید. یکی از راهکار‌های موجود، تقویت زبان انگلیسی با دیدن فیلم هایی با زبان انگلیسی و یا اصطلاحا “زبان اصلی” است که کمک شایانی به یادگیری بهتر و سریعتر زبان انگلیسی می‌کند. در این نوشته قصد داریم به چگونگی تقویت زبان انگلیسی با دیدن فیلم بپردازیم.

فواید آموزش زبان انگلیسی با استفاده از فیلم‌های زبان اصلی

مسلما استفاده از فیلم‌های زبان اصلی برای اشخاصی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند، مزایای بسیار زیادی دارد که برخی از این مزایا عبارتند از:

1. آشنایی بیشتر با لغات و تلفظ آن‌ها

تصور کنید که در حال آموزش زبان انگلیسی هستید و به یک لغت بر میخورید که ممکن است مترادف‌های بسیاری نیز داشته باشد. اما هنگامی ‌که قصد استفاده از این لغت را دارید، نمی‌دانید آن را در چه موقعیتی استفاده کنید.

این مشکلات با دیدن فیلم‌ها کاهش پیدا می‌کند چرا که محل و شرایط به کارگیری یک لغت اغلب در فیلم‌ها و یا مکالمات مشخص می‌شود.

فایده دیگری که فیلم‌های زبان اصلی دارند این امر است که چون این فیلم‌ها جنبه ی آموزشی ندارند و برای مردم انگلیسی زبان ساخته شده‌اند؛ لذا تلفظ کلمات کاملا طبیعی بوده و شما لغات انگلیسی را از زبان کسی می‌شنوید که زبان انگلیسی زبان مادری وی بوده و این امر سبب تقویت مهارت‌های شما می‌شود.

بهترین فیلم ها برای آموزش زبان انگلیسی

2. موضوعات جالب و سرگرم کننده

در فرآیند آموزش زبان انگلیسی، دنبال کردن دستورالعمل‌های خاص ممکن است شما را خسته کند. و یا زمانی برسد که از آموزش‌های روتین خسته شوید. تماشای یک فیلم این ویژگی را دارد که شما را سرگرم کرده و در روند فیلم شما احساس آموزش دیدن را ندارید! البته بهتر است حواستان به این امر هم باشد که کاملا جذب فیلم نشوید و کمی ‌هم به فکر آموزش خودتان باشید.

3. استفاده از اصطلاحات و لغات عامیه

در تقویت زبان انگلیسی با دیدن فیلم شما در هر فیلم می‌توانید اصطلاحات عامیانه ای را که در کمتر کتابی یافت می‌شود کشف کنید و آن‌ها را یاد بگیرید بهتر است به این موضوع توجه ویژه ای شود چرا که یکی از رموز مهارت و تسلط بر یک زبان خارجی، تسلط بر روی اصطلاحات عامیانه ای است که دربین مردم آن کشور کاربرد دارد.

بهترین فیلم ها برای آموزش زبان انگلیسی کدامند؟

مسلما انتخاب بهترین فیلم برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اما این امر بر هیچ کس پوشیده نیست که انتخاب فیلم برای هر کسی متفاوت از دیگری است و تنها با توجه به سطح مهارتی شخص امکان پذیر است. برای انتخاب و مشاهده یک فیلم به زبان اصلی بهتر است به چند نکته همواره توجه داشته باشید.

این مقاله برای پیدا کردن فیلم مناسب به شما کمک میکند : 10 فیلم برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی

بهترین فیلم ها برای آموزش زبان انگلیسی

1. ابتدا سطح مهارتی خودتان را بسنجید

اولین نکته سطح مهارت شما در زبان انگلیسی است. اگر در سطوح مبتدی هستید بهترین فیلم ها برای آموزش زبان انگلیسی برای شما، فیلم‌های کوتاه و یا انیمیشن‌ها هستند.

اما اگر سطح زبان انگلیسی شما متوسط و یا بالاست بهتر است با سریال‌ها و فیلم‌هایی که برای بزرگسالان تولید شده اند شروع کنید.

فیلم‌ها و انیمیشن‌های زیادی به عنوان بهترین فیلم ها برای آموزش زبان انگلیسی مطرح شده اند که از میان آن‌ها می‌توان به انیمیشن‌ سریالی وقت ماجراجویی اشاره کرد. این انیمیشن که به صورت سریالی ساخته و در سراسر دنیا پخش شده است می‌تواند انتخاب مناسبی برای افراد مبتدی باشد.

 

اگر تمایل به انتخاب انیمیشن‌های سریالی ندارید، بهترین فیلم ها برای آموزش زبان انگلیسی برای شما انیمیشن‌های تک قسمتی مانند داستان اسباب بازی‌ها، بازگشت به آینده و … است چرا که معمولا انیمیشن ها برای کودکان بوده و از لغات ساده تری در آن‌ها استفاده شده است.

اما اگر زبان انگلیسی شما در سطح متوسط و یا خوب قرار دارد می‌توانید از فیلم‌های معروف و یا حتی مستند‌ها شروع کنید. حتی اگر مهارت زبان شما در سطح بالایی قرار دارد بهتر است فیلم‌های تاریخی را به لیست فیلم‌هایی که می‌توانید ببینید اضافه کنید.بهترین فیلم ها برای آموزش زبان انگلیسی

در دیدن فیلم‌ها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و بهتر است فیلم‌ها را با توجه به علایق و سلیقه خودتان انتخاب کنید تا علاوه بر یادگیری، از آن لذت ببرید. اما اگر تمایل داشته باشید می‌توانید لیستی از مشهور ترین فیلم‌ها و سریال‌های معروف جهان تهیه کنید و آن‌ها را تماشا کنید. فیلم‌های مشهوری چون پدر خوانده، ماتریکس، یک ذهن زیبا، گلادیاتور، شکارچی گوزن و …

و یا حتی سریال‌های پرطرفدار مانند ویرانگر، جنگ ستارگان، دزدان دریایی کارائیب و… جزو بهترین فیلم ها برای آموزش زبان انگلیسی به شمار می آیند.

2. چه زیرنویسی مناسب‌تر است؟

در حالت کلی استفاده از زیرنویس بستگی به خود شما دارد اما اگر میخواهید بهترین نتیجه را بگیرید بهتر است ابتدا فیلم را با زیرنویس فارسی تماشا کنید. در دور اول تماشای فیلم شما با موضوع فیلم بیشتر آشنا می‌شوید و  محوریت اصلی فیلم و موضوع و محتوای اصلی آن برای شما روشن می‌شود. سپس در دور دوم می‌توانید از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید.

بهتر است تلاش کنید تا بتوانید با استفاده از زیرنویس انگلیسی مفهوم کلی صحبت‌ها را متوجه شوید. البته شاید جمله به جمله موفق نشوید اما به دست آوردن یک دید کلی برای این مرحله کافی است.

در مرحله سوم بهتر است فیلم را بدون زیرنویس تماشا کنید.

البته استفاده از زیرنویس و نوع آن کاملا بستگی به سطح مهارتی شما دارد و کاملا اختیاری است اما توصیه می‌شود اگر به قصد آموزش زبان انگلیسی فیلمی ‌را می‌بینید، هر فیلم را بیشتر از یک بار ببینید.

3. وسایل لازم برای تماشای فیلم

اگرچه در فرآیند تقویت زبان انگلیسی با دیدن فیلم  ، دیکشنری باید جزو لاینفک وسایل شما باشد اما مطمئنا نیازی نیست لغت به لغت فیلم را در دیکشنری جست و جو کنید. از لذت تماشای فیلم غافل نشوید اما یک کاغذ و قلم برای یادداشت و یک دیکشنری برای پیدا کردن معانی لغاتی که نیاز است به همراه داشته باشید.

تقویت زبان انگلیسی با دیدن فیلم

4.اگر از تماشای فیلم پیوسته چیزی نمیفهمید

شاید بهتر باشد هر کجا که کار برای شما سخت می‌شود فیلم را نگه دارید. آن را به عقب باز گردانید. و حتی بعضی قسمت‌ها را چندین و چند بار نگاه کنید. هیچ اشکالی ندارد اگر سرعت فیلم را هم متناسب با نیاز خودتان تنظیم کنید و هرکجا که لازم بود دوباره و چندباره فیلم را نگه دارید و یا مشاهده کنید.

چند توصیه برای راحتی بیشتر در تقویت زبان انگلیسی با دیدن فیلم 

در نهایت بهتر است به چند توصیه در این زمینه توجه داشته باشید.

  1. از ابتدا خودتان را با فیلم‌های طولانی خسته نکنید و هر بار به همان میزانی که کشش دارید فیلم را تماشا کنید و یا از فیلم های کوتاه بهره ببرید.
  2. بهتر است بر روی کلماتی که معانی و تلفظ آن‌ها نمی‌دانید بیشتر تمرکز کرده و حتی آن‌ها را بارها و بارها با فیلم و با صدای بلند تکرار کنید.
  3. نهایتا سعی کنید دیدن فیلم به زبان اصلی را برای خود به یک فعالیت مفرح تبدیل کنید تا از آن لذت ببرید.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.