شبی که ماه کامل شد

6 تفاوت تافل و آیلتس در چیست؟

اگر زبان اصلی شما انگلیسی نیست حتما برای مهاجرت یا اپلای کردن به یک مدرک زبان بین المللی نیاز خواهید داشت. معتبرین مدارک زبان انگلیسی تافل و آیلتس هستند. در حالی که هر دو آزمون توانایی شما را در زبان انگلیسی می سنجند و در سراسر دنیا معتبر هستند، اما تفاوت هایی در ساختار دارند. بنابراین قبل از شروع به آموزش زبان حتما باید انتخاب کنید که در آزمون آیلتس شرکت می کنید یا تافل .

تافل و آیلتس

آیلتس ( IELTS ) چیست؟

آیلتس آزمون زبان انگلیسی است که برای اهداف آموزشی مهاجرتی و اقامت استفاده می گردد. آیلتس در بیش از 10 هزار موسسه و بیش از 140 کشور معتبر است. برگزار کننده آن دانشگاه کمبریج لندن و بریتیش کانسل (شورای فرهنگی بریتانیا) است. اگرچه بر اساس زبان انگلیسی بریتانیایی طراحی شده اما انواع تلفظ ها من جمله تلفظ آمریکایی را نیز قبول دارد.

 

تافل ( TOEFL ) چیست؟

تافل توانایی شما در زبان انگلیسی برای شرایط دانشگاهی و در کلاس درس را می سنجد. تافل در بیش از 8500 موسسه و 130 کشور مورد قبول است. موسسه سرویس آزمون آموزشی ( ETS ) که در کشور آمریکا واقع است، مدیریت آزمون تافل را بر عهده دارد. پس آزمون تافل بر مبنای انگلیسی آمریکایی است. اما تافل در اغلب کشورها من جمله انگلیس و استرالیا و 100 دانشگاه معتبر دنیا نیز معتبر می باشد.

 

تفاوت تافل و آیلتس در چیست؟

  1. عمده ترین تفاوت تافل و آیلتس در نوع سوالات است. در تافل اغلب سوالات به صورت چهارگزینه ای و در آیلتس به صورت پاسخ تشریحی با یک یا چند کلمه می باشد. در آیلتس انواع پاسخ ها خواسته می شود. پاسخ کوتاه، جای خالی و نوشتن متن کوتاه.
  2. دیگر تفاوت تافل و آیلتس مدت زمان پاسخ گویی به سوالات آیلتس بسیار کمتر است. در آزمون آیلتس شما باید در 2 ساعت 40 دقیقه به سوالات پاسخ دهید در حالی که در آزمون تافل این زمان 4 ساعت است.
  3. برگزاری آزمون تافل و آیلتس نیز متفاوت است. آزمون تافل به صورت اینترنتی (IBT) و کاغذی(PBT) برگزار می شود. اما آزمون آیلتس چه نوع آکادمیک آن و چه مهاجرتی آن به صورت کاغذی برگزار می گردد. (آیلتس آکادمیک برای اپلای دانشجویان کاربرد دارد و آیلتس مهاجرتی برای کسانی که قصد مهاجرت و گرفتن اقامت دارند استفاده می شود.)
  4. فلسفه طراحی سوال و پاسخ گویی نیز در تافل و آیلتس متفاوت است. برای پاسخ گویی به سوالات چهارگزینه ای تافل نیاز دارید که گزینه ها را سبک و سنگین کنید و از قدرت تحلیلی ذهن خود استفاده کنید. اما در پاسخ گویی به سوالات آیلتس، حافظه شما بیشتر بکار می آید. باید ذهنی آماده داشته باشید.
  5. نمره دهی آیلتس از 1 تا 9 است که میانگینی از هر مهارت شماست. نمره میانگین به سمت بالا رند می شود. یعنی اگر کسی نمره 6.25 را در آزمون آیلتس بگیرد به 6.5 رند می شود. اما تافل یک آزمون واحد است و نمره دهی آن از 120 صورت می گیرد.
  6. بخش گفتاری و نوشتاری در تافل به صورت کلی بررسی می شود و نحوه ایده پردازی نیز موثر است. اما در آیلتس این دو بخش با معیارهای مشخص نمره دهی می گردد. برای مثال اگر شما در تافل یک مقاله با ایده های خوب و جالب اما گرامر ضعیف بنویسید نمره خوبی خواهید گرفت. اما اگر در آیلتس قواعد گرامری را خوب رعایت کنید و از گنجینه لغات خوبی برخوردار باشید نحوه بیان و ایده پردازی شما زیاد مهم نیست.

 

تافل و آیلتس

منبع:

hotcoursesabroad.com

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. خرید قسطی سیم کارت می گوید

    من خودم با تافل خیلی راحت تر بودم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.