شبی که ماه کامل شد

۳۰ نکته در جهت تغییر در زندگی برای آینده ای بهتر در سال 1398

سال جدید بزودی آغاز می گردد، اما برای انجام تغییر در زندگی هنوز وقت داریم و خیلی دیر نشده است. سن ۲۰ سالگی زمانی است که ما در آن بیشتر وقتمان را به شناخت از خود اختصاص می دهیم، طبق آن چه که می خواهیم در آینده باشیم خودمان را از هر لحاظ ارتقاء می دهیم و برای رسیدن به اهدافمان تلاش می کنیم. زمان آن رسیده است که از اشتباه کردن صرف نظر کنیم، از آن ها به عنوان یک تجربه استفاده کرده و به سمت شخصیت مورد دلخواهمان پیش برویم. طبق مطالعات انجام شده، اگر می خواهید در زندگی خود تغییراتی اساسی انجام دهید، حتما باید به نکات زیر توجه نمایید.

۱- جهت تغییر در زندگی کارهایی را که شروع کرده اید به اتمام برسانید.

شروع تغییر در زندگی برای آینده ای بهتر

بعضی اوقات مشغله های زندگی آن قدر زیاد می شود که ما کارهایی که قصد انجام آن را داشته ایم را نمی توانیم تمام کنیم و یا دیگر تمایلی به انجام آن ها نداریم. این نکته حایز اهمیت است که شما وقتی کاری را شروع می کنید، آن را به سرانجام برسانید. اگر فکر می کنید که نمی توانید کاری را به اتمام برسانید و یا تمایلی به انجام آن ندارید، باید بر احساسات و افکار منفی خود غلبه کرده و شروع به انجام آن نمایید. به اتمام رساندن یک پروژه و یا هر کاری با ضرب الاجل و وقت مشخص، می تواند احساس موفقیت در شما به وجود آورد. وقتی این کار را انجام دهید، به مرور زمان به اتمام رساندن کارهایی که شروع کرده اید، تبدیل به یک عادت شده و عادت بسیار خوبی هم خواهد بود. با تغییرات زیر، سال جدید زندگیتان را آغاز کنید.

۲- یاد بگیرید که تصمیمتان را عملی کنید.

اگر شما الان در سن ۲۰ سالگی باشید، به عنوان یک بزرگسال شناخته می شوید. پس زمان آن رسیده است که جهت تغییر در زندگی برای خودتان تصمیمی جدی را اتخاذ کنید. البته مشاوره با والدین هم بسیار عالی و مناسب است، ولی در نهایت این زندگی شماست و همه چیز به شما بر می گردد. این شما هستید که باید تصمیم نهایی را بگیرید. شما باید تصمیمی را اتخاذ کنید که باعث رشدتان شود. حتی ممکن است در مواردی نتوانید کارهای مناسبی را در رابطه با تصمیمتان انجام بدهید، اما باید بدانید که این قضایا باهم کل زندگی را تشکیل می دهند. با تصمیم گرفتن و اجرای درست کارها، از خود احساس خوشحالی و رضایت خواهید داشت.

۳- تمرکز کردن بر زمان حال، منطقی تر به نظر می رسد.

تغییر در زندگی برای آینده ای بهتر

جهت تغییر در زندگی ما گاهی اوقات تصمیماتی می گیریم که بر مبنای احساس می باشد. شاید این موضوع خوب به نظر برسد، ولی همیشه به یاد داشته باشید که منطقی بودن باعث می شود شما کمتر دچار خطا بشوید. به من اعتماد کنید. من نمی گویم که تصمیم گرفتن با احساسات، صد در صد کار اشتباهی است، ولی بدون شک منطقی فکر کردن هم باعث نمی شود شما از مسیر مورد نظر و از تصمیمتان دور شوید. تصمیمات منطقی گرفتن می تواند پشتوانه ی راحت تری برای شما فراهم کند. منطقی فکر کردن همچنین باعث می شود در موقعیت های مختلف، تصمیمات مناسبی را بگیرید، و باعث می شود دید شما نسبت به خیلی از مسائل باز تر شود.

۴- زمان بیشتری را به انجام کارهای مورد علاقه ی خود  اختصاص دهید.

ما فقط یک بار زندگی می کنیم، پس کاری را که دوست دارید انجام بدهید. در سن ۲۰ سالگی شما فرصت بیشتری دارید که بر روی مواردی که دوست دارید و از آن ها لذت می برید، تمرکز کنید. مشوق های خود را بیابید و مطمئن شوید که از آن ها به عنوان الگو در زندگی روزانه استفاده می کنید. ممکن است شغلی داشته باشید که زیاد مورد علاقه ی شما نیست، پس به خانه بروید و به انجام کارهای مورد علاقه ی خود بپردازید. این گونه نگرش شما نسبت به زندگیتان تغییر خواهد کرد. اگر شما روی کارهای مورد علاقه ی خود تمرکز نکنید، زندگیتان تکراری می شود. بدون شک هیچ کس دوست ندارد همیشه در یکنواختی زندگی کند. شما هنوز وقت زیادی برای زندگی دارید و باید از آن به خوبی استفاده کنید.

۵- جهت تغییر در زندگی رؤیاهایتان را دنبال کنید.

تغییر در زندگی برای آینده ای بهتر

اگر شما رؤیایی در سر دارید، پس به دنبال آن بروید. تعداد زیادی از مردم رؤیاهایی در سر دارند و دوست دارند که آن ها را برآورده کنند، ولی هرگز برای دست پیدا کردن به آن ها تلاشی نمی کنند. شما متوجه آن نیستید که چرا تلاشتان را نمی کنید. اما باید به این نکته دقت کنید که ۲۰ سالگی زمان زندگی و یادگیری است. زمانی که سن شما بالاتر رفت، فرصت زیادی برای برآورده کردن رؤیاهای خود ندارید و آن موقع است که افسوس می خورید و از این که کاری نکرده اید، پشیمان خواهید شد. اگر شما در سن پایین  تلاش کردید و گاهی نتوانستید درباره ی رؤیاهایتان کاری را انجام بدهید، باز هم تلاش کنید. شما در این سن، فرصت کافی را در اختیار دارید.

 ۶- زمان کمتری را برای مسایل جزیی اختصاص بدهید.

برقراری رابطه و وقت گذرانی با دوستان، فامیل و یا هر برنامه دیگری در دنیا خیلی آسان است. سعی کنید روی این موارد کمتر تمرکز کنید و بیشتر به مسائل مهم تر زندگیتان بپردازید. این عمل باعث می شود شما تقریباً به تمام کارها و خواسته هایی که می خواهید برآورده شوند، برسید. اگر برای شما خیلی مهم نیست که این کار را عملی کنید، پس باید منتظر آینده ای خسته کننده و تاریک باشید.

۷- وقت بیشتری را با خانواده بگذرانید.

به عنوان یک نوجوان، احتمالا در این مرحله از زندگی، خانواده کمتر از دوستانتان برایتان اهمیت خواهد داشت. اما باید بدانید که این فکر و رفتار، در سن ۲۰ سالگی پایان می یابد. شما به خاطر این که خانواده در کنارتان است، به آرامش و راحتی خیال می رسید. البته ممکن است این مورد در زندگی بقیه ی دوستانتان رخ ندهد. اما به یاد داشته باشید که وقت گذرانی بیشتر با خانواده، می تواند برای شما لحظات لذت بخش تری را نسبت به گذشته ایجاد کند. پس از بودن با آن ها لذت کافی را ببرید.

۸- افرادی را که در زندگیتان اهمیت ندارند، کنار بگذارید.

تاثیر افراد منفی در تغییر در زندگی برای آینده ای بهتر

مورد دیگری که در سن ۲۰ سالگی رخ می دهد، تجربه ی داشتن حس همکاری و شریک شدن است. افرادی که در زندگی برای شما فایده ای ندارند و مانع پیشرفت شما می شوند را از خود دور کنید و کسانی را که در زندگیتان نقش مثبتی دارند، حفظ کنید. زندگی کوتاه تر از آن است که با دیگران بودن و لذت بردن با آن ها را تجربه نکنید. چرا وقتتان را با افرادی که شما را نا امید می کنند، تلف می کنید؟

۹- صادق باشید.

جهت تغییر در زندگی بیایید همیشه واقع بین باشیم. با رفتاری صادقانه تر در سال جدید، سعی کنیم فرد  بهتری باشیم. فقط کافی است تا نسبت به خودمان و بقیه ی اشخاص، حداقل روراست باشیم. ممکن است با رفتار صادقانه به اهدافتان نرسید ولی قطعا احساسی خوب را تجربه خواهید کرد. این عمل را در اولویت قرار بدهید و هر چه سریع تر آن را عملی کنید. اگر این روش را استفاده کنید، بیشتر از آن چه که فکر می کنید، به دستاوردهایی نایل می شوید.

۱۰- ظاهر خود را مانند همیشه جوان و زیبا حفظ کنید.

در سن ۲۰ سالگی سوخت و ساز بدنتان شروع به تغییر می کند. شما دیگر مثل قبل نمی توانید وقت کافی برای تمرینات ورزشی داشته باشید و همان فرم بدنی را حفظ کنید. دیگر آن روزهایی را که هر چیزی که دلتان می خواست می خوردید و خوردن آن ها تأثیری بر شکل بدنتان نداشت، گذشتند. اما باید بدانید که اگر از هم اکنون به فکر حفظ شکل بدنتان نباشید، حفظ تناسب آن در سال های آینده برای شما سخت تر می شود. سعی کنید که عادت ورزش کردن را حفظ کنید و از مزایا و منفعت های آن در کل زندگیتان بهره ببرید.

۱۱- جهت تغییر در زندگی عادات غذایی خود را تغییر دهید.

تغییر در زندگی برای آینده ای بهتر

سالم ماندن برای هر فردی آسان نیست، ولی قطعاً سالم ماندن ارزش تلاش را دارد. زمانی که شما تصمیم می گیرید غذای سالم تر بخورید، تأثیر آن را بر زندگیتان احساس خواهید کرد. شما احساس بهتری خواهید داشت و بدنتان هم احساس بهتری را تجربه می کند. زمانی که خوب و سالم غذا مصرف کرده و به همراه آن آب مورد نیاز بدنتان را تأمین می کنید، مطمئن باشید که انجام این کار، تأثیر خوبی بر بدن و پوست شما خواهد داشت. تغییر دادن عادات غذایی در سن ۲۰ سالگی باعث می شود در آینده بدنی سالم تر داشته باشید. ممکن است انجام این کار سخت باشد، ولی هرگز تسلیم نشوید.

۱۲-برای ایجاد تغییر در زندگی روی داشتن تفکری سالم تمرکز کنید.

این مورد شباهت زیادی به داشتن تناسب اندام دارد. ذهن شما یکی از مهم ترین اعضای شما است. امروزه نرم افزارهای زیادی برای افزایش هوش در تلفن های همراه افراد وجود دارد. این نرم افزارها عالی هستند ولی به یاد داشته باشید که روش های قدیمی مانند خواندن کتاب را از یاد نبرید. در ۲۰ سالگی دوباره شروع به مطالعه کردن کنید و قدرت تخیلتان را تقویت کنید. زمان تلویزیون تماشا کردن را کوتاه کرده و به جای آن مطالعه کنید. این کار راهی مناسب جهت فرار از دنیایی پرهیاهو است.

۱۳- جهت تغییر در زندگی مستقل باشید.

در مراحلی از ۲۰ سالگیتان، با امید و توکل بر خدا مستقل شده و سعی کنید که خودتان درآمد کسب کنید. مستقل شدن ممکن است یک تغییر در زندگی دلهره آور باشد، ولی هیچ راهی بهتر از آن جهت شکل گیری شخصیتتان وجود ندارد. امسال شروع به انجام کاری برای خودتان کنید. البته این موضوع به آن معنا نیست که باید کاملا از خانواده فاصله بگیرید، بلکه باید در کنار آن ها و همراه با آن ها زندگی کنید و در عین حال سعی کنید تا استقلال خود را حفظ نمایید.

۱۴- زمان بیشتری را در تنهایی به سر ببرید.

تغییر در زندگی برای آینده ای بهتر

در ۲۰ سالگی شما درگیر مراحل سختی می شوید و سعی دارید شخصیت حقیقی خود را دریابید. ممکن است نتوانید زمانی که با دوستان، اشخاص دیگر و یا خانواده هستید، آن شخصیت مد نظر خود را شکل بدهید. پس لازم است تا زمانی را در به خود اختصاص دهید و از آن تنهایی لذت ببرید. به چیزهایی که دوست دارید بپردازید و چیزهایی را که دوست ندارید کنار بگذارید. مشخص کنید که چه چیزی شما را خوشحال می کند و چه چیزی باعث ناراحتی شما می شود. تنها شدن باعث می شود تا بدون این که تفکرات دیگران بر روی شما اثر بگذارد، تصمیمات زندگی خود را بگیرید. اگر عمیقا به خودتان فکر کنید می توانید شخصیتی را که می خواهید باشید، پیدا کنید.

۱۵- بر روی اعتماد به نفستان بیشتر کار کنید.

شما در ۲۰ سالگی به شخصیت خودتان بر می گردید و این باعث می شود تا در مواردی دچار تردید شوید. ممکن است کارها آن طور که می خواهید پیش نروند، ولی اجازه ندهید این موضوع باعث نا امیدی شما بشود. زیاد مهم نیست که دیگران چه فکری می کنند، شما باید بپذیرید که شگفت انگیز هستید.

۱۶- اطلاعاتتان در باره ی مسائل مختلف را به روز کنید.

در شروع سنین بزرگسالی، بدون شک این مسأله برای شما خیلی مهم می شود که راجع به اخبار و رویدادهای جهان اطلاعاتتان را به روز کنید. به روز بودن اطلاعات شما باعث آگاهی هر چه بیشتر شما می شود و باعث می گردد تا شما تصمیمات مهمی را برای زندگی خود بگیرید. برای یک فرد بزرگسال بسیار مهم است که در مورد مسائل روز، با آگاهی کامل صحبت و بحث کند.

۱۷- یاد بگیرید که روابطی مؤثر داشته باشید.

تغییر در زندگی برای آینده ای بهتر

داشتن روابط قوی با دیگران نقش به سزایی در زندگی شما دارد. داشتن یک رابطه ی خوب با دیگران، می تواند بر شغل شما و روابط شما با دیگران مؤثر باشد. اغلب مواقع، درک نکردن معنای درست ارتباط، باعث ایجاد چالش و مشکل در آن رابطه می شود. وقتی شما افکارتان را با کسانی که در ارتباط هستید به اشتراک بگذارید، در می یابید که زندگی ساده تر می گذرد. در این شرایط اتفاقاتی که در صورت درک نکردن معنای یک ارتباط رخ می دهد، دیگر اتفاق نخواهند افتاد.

۱۸- ارتباط های مفید خود را حفظ نمایید.

شما در سن ۲۰ سالگی شروع به یافتن کسانی می نمایید که دوست واقعی شما باشند. زمان زیادی از زندگی خود را با بعضی از افراد می گذرانید، ولی در نهایت آن ها شما را مأیوس کرده و تنها می گذارند. برای حل این موضوع سعی کنید تا از این به بعد اولویت را در این مسأله قرار بدهید و برای ایجاد ارتباطی خوب و صحیح تلاش کنید. در ۲۰ سالگی شما می فهمید که لازم نیست با هر فردی در ارتباط باشید و در عین حال نیز متوجه می شوید که باید ارتباط خود با برخی از افراد را حتما حفظ کنید. پس به دنبال کسانی بگردید که لذت بردن از زندگی را به شما هدیه می دهند.

۱۹- فقط با کسانی که لیاقت عشق ورزیدن را دارند، رابطه ای دوستانه داشته باشید.

زمانی که کم سن و سالتر هستید، به داشتن روابط دوستانه تمایل داشته اید، زیرا این علاقه یک مسأله ی سرگرم کننده برای شما بود. انسانها از با هم بودن لذت می برند و در مواردی حتی ممکن است از بودن در کنار بقیه سود ببرند. به معنای دیگر، آنها به دنبال روابطی واقعی نبودند. اما در ۲۰ سالگی، اگر روابط شما دوستانه پیش نمی رود از آن صرف نظر کنید. وقتتان را برای اهداف و چیزهای پوچ هدر ندهید. ممکن است که شما هنوز جوان باشید، ولی بدون شک نمی خواهید راهی را که سرانجام ندارد و به جایی ختم نمی شود برگزینید. بهتر است تمرکزتان را بر این بگذارید که شخصی را که واقعا دوست شماست، پیدا کنید.

۲۰- خوشحال باشید.

شادی تغییر در زندگی برای آینده ای بهتر

این مورد ممکن است نسبت به موارد بالا شما را بیشتر به سمت جلو سوق دهد و یا مجموعه ای کلی از آن ها باشد. اگر هم اکنون شاد نیستید، حالت خودتان را تغییر دهید. بدون شک ۲۰ سالگی بهترین دوره از سال های عمر شما است. شما باید بیشتر از قبل مراقب خود و رفتارتان باشید. پس زمانتان را با یأس و ناراحتی سپری نکنید. من نمی توانم به شما بگویم که چه طور می توانید خوشحال باشید، فقط می توانم بگویم اگر شما تغییر کنید و شاد باشید، کل زندگیتان تغییر خواهد کرد. روی خودتان تمرکز کنید و از کوچک ترین موقعیت ها لذت کافی را ببرید.

۲۱- به خودتان اعتماد داشته باشید.

شما چرا به خودتان اعتماد ندارید؟ شما یکی از آدم هایی هستید که روی زمین زندگی می کنند. سعی کنید تا در سال جدید به خودتان اعتماد کنید. شما خودتان را بهتر از هر کس دیگری می شناسید. اگر شما خودتان را باور کنید، دیگران نیز دنباله روی شما خواهند بود. اگر شما کمی همت کنید، خواهید دید که در واقعیت چه فرد شگفت انگیزی هستید.

۲۲- جهت تغییر در زندگی یک مشاور بیابید.

در ۲۰ سالگی شما با تجربیات زیادی رو به رو می شوید. زمانی که شما در مشکلات گرفتارید و یا هر زمانی که نیاز به مشاوره داشته باشید، مشاورین در کنار شما خواهند بود. مشاوران معمولا افرادی هستند که شما را در زندگیتان تشویق می کنند. آن ها افرادی هستند که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کنند. حتی اگر نمی توانید همیشه از یک مشاور کمک بگیرید، گوش کردن به تجربیات دیگران و استفاده از آن ها می تواند برای شما مفید باشد. فقط کافی است تا از این کار ترسی نداشته باشید.

۲۳- روی برنامه هایتان تمرکز کنید.

برنامه تغییر در زندگی برای آینده ای بهتر

۲۰ سالگی زمان تغییر در زندگی است. به جای این که بخواهید به شکست های احتمالی فکر کنید، باید روی برنامه ی مد نظرتان چه از لحاظ شغلی و چه از لحاظ زندگی تمرکز کنید. هر قدمی که ما به جلو بر می داریم مانند این است که به هدفمان نزدیک تر می شویم و او را بیشتر در آغوش می گیریم. امسال، به گذشته ی خود فکر نکنید، زمان حال را دریابید و برای آینده ی خود برنامه ریزی کنید. چیزهایی که شما را در گذشته نگه می دارد، از خود دور کنید.

۲۴- جهت تغییر در زندگی عادات بد را ترک کنید.

همه ی ما تا به حال شنیده ایم که اگر عادتی را هم اکنون ترک کنیم، خیلی راحت تر است تا زمانی که پیرتر می شویم. ۲۰ سالگی زمانی است که شما می توانید عادات بد را از خود دور کنید. این کار باعث می شود شما در آینده سالم تر زندگی کنید. بدون شک اگر هم اکنون این کار را انجام دهید، نسبت به زمانی که پیرتر شوید راحت تر خواهد بود. عادات بد خود را لیست کنید و شوع به ترک کردن آن ها کنید. زمان آن رسیده است که زندگی سالم تری داشته باشید. پس از همین لحظه شروع به کنار گذاشتن عادات بدتان کنید.

۲۵- بحران های زندگیتان را بپذیرید.

لحظه ی تولد امسالتان را در نظر بگیرید. به این مسأله فکر کنید که روزهای قبل از تولد امسالتان با روزهای بعد از آن، چه قدر متفاوت است. این اتفاقات معمولا برای هر فردی رخ می دهد، مهم این است که افراد چگونه از آن تجربه کسب کنند. تفکراتی مانند «من چه کاری برای زندگی ام می توانم انجام بدهم؟»، «هدفم کجاست؟»، «چه کسی هستم؟» و … می توانند در فکر و ذهنتان خطور کنند. در این حالت ما احساسی مشابه بزرگترها داریم و مانند کسی که به ازدواج، بچه و یا شغل فکر می کند، هستیم. از وسواس داشتن در برداشتن گام هایی به جلو بپرهیزید. حتی ممکن است نیاز به تغییر در زندگی خود داشته باشید. بهتر است به خودتان اعتماد کنید و پس از آن ببینید که زندگی شما دچار چه تغییرات مثبتی خواهد شد.

۲۶- بپذیرید که شما نمی توانید همه ی اتفاقات را کنترل کنید.

تغییر در زندگی برای آینده ای بهتر

بدون شک شما دوست دارید در هر زمانی کارهایتان طبق روال پیش بروند، اما ممکن است در زمان هایی احساس کنید بر کلیه امور مسلط نیستید، کنترل لازم را ندارید و زندگی به روشی که شما دوست دارید طی نمی شود. شاید شما شخصیتی داشته باشید که بخواهید همه چیز را کنترل کنید، ولی باید این مسأله را قبول کنید که نمی توانید بر هر کاری مسلط باشید. مخصوصا زمانی که آن شرایط بد، روی موقعیت شما تأثیر می گذارند. حتی اگر روی کار و یا رفتار خود مسلط باشید، بدانید که همیشه نمی توانید روی تصمیمات، رفتار و یا عملکرد دیگران نیز کنترل لازم را داشته باشید. جهت تغییر در زندگی سعی کنید زیاد سخت نگیرید و نگذارید که کنترل نداشتن بر کارها، شما را زیاد تحت تأثیر قرار دهداین یکی‌ از موارد مهم برای ایجاد تغییر در زندگی شما می‌باشد .

۲۷- زمانی را برای مسافرت کردن اختصاص بدهید.

رسیدن به آغاز سنین بزرگسالی نسبت به هر سن دیگری به شما آسایش و فراغ بال می دهد. اگر واقعاً شهر و یا محله ای وجود دارد که دوست دارید به آن جا بروید، پس رفتن به آن مکان را عملی کنید. اگر این کار را انجام ندهید، بدون شک در سال های آینده پشیمان خواهید شد. کمی دست از کار کردن بکشید و به مسافرت بروید. تجربه ای که شما در طول سفر کسب می کنید واقعاً با ارزش و بی نظیر خواهد بود.

۲۸- افسوس نخورید.

آن قدر هم که فکر می کنید زندگیتان بد نیست. همیشه یک شخص وجود دارد که در شرایطی بسیار بدتر از شما زندگی می کند. بدون شک زندگیتان آن قدر هم که شما فکر می کنید بغرنج نیست. پس به جای این که بگذارید مشکلات شما را از رسیدن به اهدافتان بازدارد، برای حل آن ها اقدام کنید. تنها به خودتان متکی نباشید و از برقراری رابطه با دیگران هم بهره بجویید. این راهی مطمئن است و به شما کمک می کند تا از تجربیات دیگران نیز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که همه ی انسان های اطرافتان افراد بدی نیستند و نباید از روی ظاهر دیگران آن ها را قضاوت کنیم. اگر شما همیشه برای خودتان متأسف باشید، هرگز نمی توانید احساسی بهتر داشته باشید.

۲۹- شغلی که به آن علاقه ندارید را ترک کنید.

شغل تغییر در زندگی برای آینده ای بهتر

اگر شما هر روز صبح که بیدار می شوید اعتقاد دارید که رفتن به محل کار فعلیتان مانند رفتن به جهنم می باشد، پس احتمالا زمان آن فرا رسیده است که شغلتان را عوض کنید. شما در آغاز راه برای انتخاب شغل آینده ی خود هستید. پس اگر از محل کار خود ناراضی هستید، قطعاً باید از آن جا استعفا بدهید. زمانی که شما از کارتان استعفا می دهید قطعا دنیا به آخر نخواهد رسید. پس برای آینده ی خود تلاش کنید و از انتخاب های نادرست دوری کنید. چیزهای جدیدی بیابید و به سوی آن ها گام بردارید.

۳۰- برای آینده ی خود شروع به پس انداز کردن نمایید.

منظورم این نیست که هر ماه پول هنگفتی را کنار بگذارید، ولی باید کم کم پس انداز کنید تا بتوانید در دراز مدت به مبلغ زیادی برسید. همه ی ما آن ضرب المثل معروف را شنیده ایم که می گوید: «اندک اندک جمع گردد، وانگهی دریا شود.» شاید خیلی از افراد در سن ۲۰ سالگی راجع به آینده ی خود هیچ فکری نمی کنند و تازه پس از ۳۰ سالگی به فکر پس انداز کردن می افتند، اما باید بدانیم که پس انداز بسیاری از مشکلات مالی ما را در آینده رفع خواهد کرد. با پس انداز مقداری پول، راحت تر می توانید  مسائل مالی را در آینده حل نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.