شبی که ماه کامل شد

نکات طلایی ترک خود ارضایی و رهایی از عوارض آن

خود ارضایی نوعی اعتیاد جنسی است که بسیاری از افراد در سنین نوجوانی، جوانی و حتی میانسالی با آن درگیر می شوند. به عبارت دیگر خود ارضایی اولین امتحان سختی است که انسان چه دختر و چه پسر با آن مواجه می شود. نیاز جنسی از نیازهای اساسی انسان است اما می تواند تا حد زیادی دردسرساز باشد. نکات طلایی در ترک خود ارضایی را در مجله اینترنتی 5 عصر بخوانید و با عوارض بیشمار آن آشنا شوید.

 

نیازهای اساسی انسان و راه حل های درست رفع آن ها

انسان از زمان تولد با نیازهای بسیاری مواجه است. انسان یک نیازمند به تمام معناست. نیاز به محبت، نیاز به توجه، نیاز به هم صحبت و … . اما یک سری نیازها، نیازهای اساسی انسان هستند که نمی تواند بدون آن ها زندگی کند. نیاز به اکسیژن،آب و غذا. هر نیاز راه حل خود را دارد. راه حلی که خالق انسان به بهترین شکل و در مناسبت ترین زمان در اختیارش قرار می دهد. برای مثال قبل از تولد نوزاد، شیر مادر برای رفع نیاز به غذا و آب آماده و مهیا شده است. اگر یک نوزاد نخواهد یا نتواند از شیر مادر تغذیه کند و بجای آن از دیگر غذا ها بخورد، مطمئنا با مشکل رو به رو می شود.

نیاز های اساسی

نیاز جنسی اولین امتحان سخت انسان

 

نیاز جنسی از نیازهای اساسی است که انسان از یک سن و سالی به بعد آن را احساس می کند. شاید تا قبل از نیاز جنسی، نیازهای دیگر انسان مانند غذا، آب، هوا و محبت به سهولت و به بهترین شکل در اختیار او قرار گرفته باشد. و شاید نیاز جنسی اولین نیازی باشد که نوجوان در مواجه با آن راه حلی پیدا نمی کند. حداقل با شرایط اقتصادی کشور و مشکل بیکاری، بسیاری از نوجوانان در سن بلوغ امکان ازدواج ندارند و با این تضاد روبه رو می شوند. تضادی که جسم انسان با تمام وجود به یک چیز احساس نیاز می کند و راه رفع درست آن فعلا دردسترس نیست!

اینجاست که نوجوان برای اولین بار با یک امتحان سخت روبه رو می شود. بسیاری از کارهای دیگر، ازجمله درس تحت تاثیر این چالش قرار می گیرد. نوجوان پرخاشگر می شود و به شدت احساس تنهایی می کند و ممکن است به خود ارضایی رو بیاورد. بله این چالش یک امتحان سخت است که مقدمه یک زندگی با امتحان های گوناگون خواهد بود. اما خود ارضایی به معنای شکست در این نبرد نیست. در واقع این امتحان بارها و بارها برگزار می شود و همیشه فرصت پیروزی وجود دارد. برای پیروزی، امید اولین و شناخت مسئله دومین ابزار انسان است. دانستن نکات علمی درباره نیاز جنسی و خود ارضایی به مدیریت بهتر این موضوع کمک می کند.

 

عوارض روحی، جسمی و شخصیتی خود ارضایی

در این چالش بزرگ برخی از افراد به معنای واقعی به خود ارضایی معتاد می شوند. این افراد علاوه بر مشکلات روحی و شخصیتی دچار مشکلات جسمی فراوانی می گردند. همان طور که گفته شد این مشکلات در پی ارضای یک نیاز به روشیغیر از روش درست آن است. افراد مبتلا به خود ارضایی دچار این باور می شوند که اراده انجام هیچ کاری را ندارد. این موضوع باعث بروز افسردگی، پرخاشگری، انزوا، مشکلات اجتماعی و بحران شخصیتی می شود. از لحاظ جسمی فرد مبتلا به خود ارضایی به شدت دچار ضعف بنیه شده و سیستم عصبی و ایمنی او به مرور ضعیف می شود. ضعف بینایی، جوش صورت، درد مفاصل، درد در ناحیه تناسلی، تنگی نفس، ریزش مو، ضعف حافظه، پیری پوست و صدها مشکل دیگر از عوارض خود ارضایی است که شاید برخی از آن ها غیر قابل جبران باشد.

عوارض خود ارضایی

عوارض خود ارضایی

روش های ترک خود ارضایی

ترک خود ارضایی بزرگترین مبارزه یک فرد است. مبارزه ای که در آن خواسته جسم نادیده گرفته می شود و منجر به تعالی روح می گردد. این کار اصلا کار ساده ای نیست به ویژه برای جوانی که به راحتی به هر گونه عکس و فیلمی دسترسی دارد. اما اگر بداند که در قبال پیروزی در این امتحان چه حال خوبی در انتظار اوست، بی شک نا امید نشده و بارها و بارها تلاش می کند.

اولین و اساسی ترین راه برگشت به خود ارضایی چشم است. تصاویر پورن ماندگاری طولانی مدتی در ذهن دارند. مرور تصاویر مستهجن چه در ذهن و چه در گوشی به سهولت فرد را به خود ارضایی می کشاند. پس اولین قدم در ترک خود ارضایی کنترل چشم و ترک مشاهده تصاویر پورن است. برای کسب مهارت در این زمینه، مطلب روش های کنترل چشم برای خلاصی از اعتیاد جنسی را حتما مطالعه کنید.

در ادامه نکات طلایی در ترک خود ارضایی شمرده می شود:

  • برنامه خواب خود را اصلاح کنید.

کسانی که صبح زود بیدار می شوند، انرژی مثبت بیشتری از روز خود جذب می کنند. در طول روز بسیار با انگیزه هستند و شب با آرامش به خواب می روند. بی دلیل نیست که از قدیم گفته اند: سحرخیز باش تا کامروا شوی

 

  • برای همه ساعات روز برنامه مشخص داشته باشید.

بیکاری عامل بسیاری از خطاها است. پس برای تمام ساعات روز برنامه داشته باشید. ورزش، دیدن دوستان و اقوام، کاشتن گل و گیاه، خرید یا حداقل پاساژ گردی.

 

  • شرایط خود ارضایی را برای خود ایجاد نکنید.

هر کسی ممکن است به یک مکان یا یک موقعیت حالت شرطی پیدا کرده باشد. وقتی در آن شرایط قرار می گیرد ناخوداگاه به سمت خود ارضایی کشیده می شود. این شرایط را شناسایی کنید و برای خود ایجاد نکنید. مثلا فردی به صورت ناخود آگاه به محض ورود به اینستاگرام صفحات غیر اخلاقی را جست و جو می کند. مدت ها در تصاویر پورن غرق می شود و در انتها به ناچار خود ارضایی می کند.

 

  • عوامل یادآور خاطرات خود ارضایی را حذف کنید.

برای مثال اگر روی تخت خود در اتاق درب بسته دچار وسوسه می شوید، تخت خود را جمع کنید و روی زمین بخوابید. باور داشته باشید که سختی روی زمین خوابیدن به ترک خود ارضایی می ارزد.

 

  • برای تقویت اراده از چیزهای کوچک شروع کنید.

گاهی لازم نیست کارهای بزرگ انجام داد. خودداری از نوشیدن یک لیوان آب خنک وقتی که به شدت تشنه ای، در تقویت اراده بسیار موثر است.

 

  • در انتها باید گفت که فقط رحمت خداوند باید شامل کسی شود تا بر خواهش نفس پیروز شود. پس به دنبال رحمت خدا باشید.

رسیدن به خدا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.