شبی که ماه کامل شد

دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

احساسات انسان تحت تاثیر باکتری روده قرار می گیرد!

باکتری روده و تاثیر آن بر عواطف و احساسات انسان در این مقاله از مجله اینترنتی 5 عصر خدمت شما شرح داده می شود، از این رو اطلاعات بیشتری در مورد باکتری های روده دریافت می کنید و متوجه خواهید شد که چگونه این باکتری ها در هر جنبه ای از زندگی ما تاثیر می گذارد؛ نه تنها سلامتی ، بلکه بر افکار و احساسات ما نیز غلبه می کنند.

لازم به ذکر است که تحقیقات جدید برای شناسایی روابط بین دو نوع باکتری روده بزرگ و نحوه اثرگذاری آن بر واکنش های احساسی افراد صورت گرفته است. طبق گفته محققان، ما اولین شواهد از تفاوت های رفتاری در ارتباط با ترکیب میکروبی موجود در افراد سالم را پیدا نموده ایم. تا به امروز، بیشتر مطالعاتی که اثرات میکروبها را بر اندام های بدن و بر احساسات بررسی کرده اند فقط در حیوانات انجام گرفته است؛ یافته های محققان نشان می دهد که همزیستی باکتری هااغلب  بر رفتار حیوانات تأثیر به سزایی دارد. یک تیم تحقیقاتی تحت رهبری کریستن تیللی، متخصص دستگاه گوارش و بیمار یهای روده در دانشگاه کالیفرنیا-لس آنجلس، اکنون نشان داده است که رابطه مشابهی بر واکنش های عاطفی انسان تاثیر می گذارد.

 

باکتری روده و تاثرات آن بر احساس انسانباکتری روده 1

دانشمندان نمونه های مدفوع را از زنان سالم 18 تا 55 ساله جمع آوری کرده اند. وقتی نمونه ها تجزیه و تحلیل شدند، شرکت کنندگان به ترتیب بر اساس ترکیبات میکروبی آنها به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه تعداد زیادی از “باکتروئید” داشت، اما گروه دیگری شامل مقدار زیادی از جنس “پرووتلا ” بود. در نتیجه، محققان مغز شرکت کنندگان را با استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی بررسی کردند، اما یک ویدیو به شرکت کنندگان نشان داده شد تا بتواند پاسخ مثبت، منفی یا عاطفی خنثی را نشان دهد.

باکتری روده 2

به گفته محققان، گروهی که مقدار زیادی از باکتروئید ها را درون روده خود داشتند، مواد قهوه ای خاکستری (کورتکس) را در قشر مغز داشتند. این گروه از افراد همچنین دارای هیپوکامپوس بزرگتری بوده اند، منطقه ای مربوط به حافظه مغز. در مقابل، زنان با مقدار زیادی از نمونه پرووتلا رابطه معنادار و چشمگیری بین حوزه های حواسی، احساسی مغز داشتند. هنگامی که تصاویر منفی نشان داده می شود، سطح پایین فعالیت هیپوکامپ در شرکت کنندگان دارای پرووتلا وجود دارد. با نگاهی به عکس های منفی، این افراد دچار استرس، اضطراب و ناراحتی می شوند.

 

افسردگی، استرس و اختلال شخصیت مرزی علت این موضوع می باشد.

 

به گفته محققان شاید این به این دلیل است که هیپوکامپ به ما کمک می کند تا عواطف خود را تنظیم کنیم اجسام و ترکیبات روده نیز بر این موضوع اثر دارد.

 

نظر محققان در رابطه با این موضوع

باکتری روده 3

محققان در این مقاله می نویسند: کاهش درگیری هیپوکامپ در نگرش های بصری می تواند با افزایش تحریک احساسات همراه باشد. این تغییرات میزان بروز رمزگذاری اطلاعات را در زمینه محرک های ورودی کاهش می دهد؛ یکی از دلایلی است که بیشتر در افراد مبتلا به اختلالات روانی دیده می شود. افسردگی، اختلال، استرس منجر به این اختلال می شود. هرچند شرکت کنندگان در مطالعه ما سالم بودند، ممکن است الگوهایی از طبقه بندی میکروبی نیز عوامل آسیب پذیر را شناسایی کنند.

باکتری روده 5

لازم به ذکر است که نمونه هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند کم و مطالعات بیشتری لازم است تا داوطلبان بتوانند به طور کامل این وقایع را درک کنند. اما شکی نیست که ترکیبات روده انسان مربوط به احساسات و عواطف است که آنها تجربه می کنند. باید خاطر نشان کرد که هرچه ما زودتر این نکته را کشف کنیم، به زودی خواهید فهمید که مغز دوم ما از لحاظ عاطفی بسیار قوی است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.