شبی که ماه کامل شد

بیوگرافی جالب علیرضا بیرانوند به همراه عکس

علیرضا صفر بیرانوند ( Beiranvand ) دروازه بان تیم ملی ایران است که بهترین عملکرد او در مهار ضربه پنالتی کریس رونالدو اتفاق افتاد. در سومین بازی گروهی تیم ملی ایران در جام جهانی 2018، ایران مقابل پرتغال قرار گرفت. این بازی لحظات حساس و به یاد ماندنی بسیار داشت. اما شاید بهترین و حساس ترین صحنه آن گرفتن پنالتی کریس رونالدو توسط بیرانوند بود. در مجله اینترنتی 5 عصر بیوگرافی علیرضا بیرانوند این قهرمان ملی که از وضعیت صفر به اینجا رسیده است، را بخوانید.

 

تولد و خانواده علیرضا بیرانوند

بیرانوند در روستای کوچکی به نام سراب یاس در بخش مرکزی شهرستان خرم آباد در استان لرستان متولد شد. علیرضا بیرانوند در 30 شهریور 1371 به دنیا آمد و در یک خانواده عشایری پرجمعیت بزرگ شد. بر خلاف تصور مردم عشایر زندگی بسیار سخت و بدون امکاناتی دارند. شاید هیچ فرد شهر نشینی نتواند بیش از 24 ساعت در زندگی عشایری دوام بیاورد. به همین دلیل است که فرزندان عشایر از لحاظ جسمی بسیار تنومند و از لحاظ روحی کاملا آرام هستند.

 

داستان پیوستن علیرضا بیرانوند به وحدت تهران

به گفته خودش عشق فوتبال از بچگی در او وجود داشته است. اما به دلیل وضعیت مالی بسیار ضعیف، این عشق را فقط خودش باور داشت. همیشه با خانواده و به ویژه پدر بر سر مسئله فوتبال درگیر بوده است. تا اینکه در سن 15 سالگی دل را
به دریا می زند و تصمیم می گیرد برای پیشرفت در فوتبال به تهران برود. در حالی که حتی پول کرایه اتوبوس خرم آباد به تهران را هم ندارد. با هر زحمتی شده از دوستان و اقوام مقداری پول قرض می کند و بلیط اتوبوس خرم آباد به تهران را می خرد. زمانی که سوار اتوبوس می شود، در کنار آقایی می نشیند بی خبر از آنکه سرنوشت او را رقم خواهد زد. بعد از اینکه با همسفر خود شروع به گفت و گو می کند، تازه می فهمد که خدا هوایش را دارد. همسفر او حسین فیض مربی تیم وحدت تهران بود. فیض همان جا از او دعوت می کند که برای تست به تیم وحدت بیاید. دست تقدیر بیرانوند را بدون هیچ پارتی و هزینه ای، دروازه بان وحدت تهران کرد. جایی که بیرانوند قدرش را می دانست و خودش را به خوبی اثبات کرد.

علیرضا بیرانوند

روزگار سخت بیرانوند در تهران

پس از یک سال بازی برای تیم وحدت، از علیرضا بیرانوند برای بازی در تیم نوجوانان نفت دعوت می شود. قراردادی بین او و نوجوانان نفت به مبلغ 900 هزار تومان بسته می شود که بیشتر این پول را به خانواده اش می دهد. اما به دلیل اینکه جایی برای اسکان ندارد مجبور می شود کارهای متفرقه انجام دهد تا جای خوابش تامین شود. از کار در پیتزا فروشی گرفته تا
رفتگری و کارواشی. همه این ها در حالی است که علیرضا بیرانوند هر روز به شدت تمرینات سخت انجام می دهد و در تیم نفت بازی می کند. تا اینکه مسئولین تیم نفت یک نماز خانه در اختیار او می گذارند که مجبور نباشد برای جای خواب کار کند.

کم کم استعدادهای بیرانوند در دروازه شکوفا می شود و از او برای بازی در تیم امید نفت دعوت می شود. قراردادی دوم او به مبلغ دو میلیون و پانصد هزار تومان برایش انگیزه بیشتری برای پیشرفت ایجاد می کند. تا جایی که شاهکار او را در برابر سوپراستار فوتبال دنیا دیدیم.

علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. سیم کارت قسطی می گوید

    واقعا آدم تو محدودیت‌ها ستارره میشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.