دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

«بیل گیتس» خواندن این ۵ کتاب را به شما پیشنهاد می کند

«بیل گیتس» اولین نفری بود که لیست مطالعات سال ۲۰۱۴ خود را منتشر کرد. محتوای اصلی این مطالعات حول ۲ محور در گردش بود. این دو محور اصلی، تجارت و اقتصاد بودند.

اگر شما به امکانات «وال استریت» علاقه مند هستید و یا می خواهید بیشتر درباره ی بحث روز کیفیت بدانید، پس نیاز دارید تا این کتاب ها را به کتابخانه و لیست مطالعه ی خود اضافه کنید.

۱- «سرگذشت تجارت»، نوشته ی «جان بروکس»

«سرگذشت تجارت»، نوشته ی «جان بروکس»

بهتر است با کتابی شروع کنید که « بیل گیتس» به شخصه آن را «یک غفلت کلاسیک» نامیده است. این کتاب تاکنون به عنوان محبوب ترین کتاب وی به شمار می رود. کتاب مورد نظر توسط نجیب زاده ای به نام «وارن بوفت»، به وی قرض داده شد. کتاب «سرگذشت تجارت» مجموعه ای از ۱۹۶۰ مقاله از نیویورک است که «جان بروکس» آن ها را به صورت تئوری ها و استراتژی های جذاب، برای درک مفاهیم تجارت و کسب و کار در سراسر جهان، گردآوری کرده است.

اگر می خواهید در خصوص مفاهیم تجارت در سراسر دنیا اطلاعات کسب کنید، پس حتما این کتاب را بخوانید. اگرچه ممکن است این مقاله مربوط به نیم قرن گذشته باشد، اما همچنان خارق العاده و مورد پذیرش است!

۲- «سرمایه در قرن بیست و یک»، نوشته ی «توماس پیکتی»

«سرمایه در قرن بیست و یک»، نوشته ی «توماس پیکتی»

اگر تاکنون کتاب «سرمایه در قرن بیست و یک» را نخوانده اید، مطمئن باشید که یک شانس خوب را از دست داده اید. در خصوص این کتاب بحث ها و اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. بسیاری از افراد حتی شخص «بیل گیتس»، با تمام چیزهایی که «پیکتی» نوشته است، موافق نیست. نتیجه گیری نهایی این است که دولت باید تفاوت ها و نابرابری های شغلی را پشتیبانی کند. بسیاری از افرادی که این کتاب را خوانده اند، عقیده دارند: « کتاب فوق، به عنوان مجموعه ای از تجربیات سیاست مداران و عموم مردم، برای نسل آینده است»، تا جایی که

«بیل گیتس» می گوید: «امیدوارم که افراد با استعداد و باهوش، پیرامون علت ها و راه حل های نابرابری و بی عدالتی، مطالعه کنند.»

اگر می خواهید اطلاعاتی جامع و کامل در خصوص نابرابری و بی عدالتی به دست آورید، حتما این کتاب را مطالعه کنید.

۳- «آسیا چه گونه کار می کند؟»، نوشته ی «جو استودول»

«آسیا چه گونه کار می کند؟»، نوشته ی «جو استودول»

هنگامی که صحبت از رشد اقتصادی پایدار می شود، هیچ جا بر روی کره زمین، به اندازه ی آسیا موفق نیست. اما چه طور کشورهایی مانند چین، مالزی، ژاپن و یا کره ی جنوبی، قادر به حفظ و گسترش خود بوده و با بقیه ی جهان درگیر نیستند؟ «جو استودول» بعد از گذشت دو دهه زندگی به عنوان یک خبرنگار در آسیا، دانش جمعی، تجارب و مشاهدات خود را پیرامون این که «آسیا چگونه پیشرفت و رشد خود را حفظ می کند؟»، ارائه داده است. به گفته ی «بیل گیتس»، «استودول» موفقیت و پیروزی آسیا را به فرآیندی سه مرحله ای محدود کرده است:

  1.  ایجاد شرایط رشد برای کشاورزان خرد.
  2.  استفاده از درآمد حاصل از مازاد کشاورزی، برای ساخت پایگاهی که بر روی صادرات تمرکز می کند.
  3.  رشد هر دو بخش، با کنترل موسسات مالی تحت حمایت دولت.

اگر به پیشرفت و فناوری آسیا و این که چه طور استراتژی آن ها بر سراسر دنیا اثر گذار بوده است، علاقه مند هستید؛ این کتاب را مطالعه کنید.

۴ – «پروژه ی رزی»، نوشته ی «جیرمی سیمسیون»

«پروژه ی رزی»، نوشته ی «جیرمی سیمسیون»

تنها کتاب داستانی در لیست «بیل گیتس»، «پروژه ی رزی» نام دارد. «بیل گیتس» می گوید: «این یک رمان با نمک و شاد می باشد که من را مجبور می کند تا درباره ی رابطه ها فکر کنم. این که چه چیزی باعث می شود یک زن و شوهر در زندگی زناشویی خود کار کنند و چگونه می توان زمان و انرژی خود را برای ایجاد شرایط بهتر، به کار برد؟ این کتاب یک رمان شیرین، سرگرم کننده و تأمل برانگیز است.»

اگر از خواندن یک داستان عاشقانه، کمدی و پر از هیجان و ماجراجویی لذت می برید، این کتاب را بخوانید.

۵ – «ساخت جهان مدرن مواد و غیر مادی سازی»، نوشته ی «وکلاو اسمیل»

«ساخت جهان مدرن مواد و غیر مادی سازی»، نوشته ی «وکلاو اسمیل»

کتاب های «اسمیل» در بخش بیشترین کتاب های خوانده شده در لیست « بیل گیتس» قرار دارد. این کتاب ها تقریبا هر سال خوانده شده و تغییر نکرده است. «اسمیل» در این کتاب بر روی جهان مادی و این که چه قدر از منابع ما ساخته شده از سیمان، پلاستیک، فلز و چوب هستند؛ تمرکز کرده است. آیا ما همچنان به مصرف مواد با این نرخ نگران کننده ادامه می دهیم؟ آیا میزان تقاضا کاهش خواهد یافت؟ به این سوال و سوال های دیگر در این خصوص؛ در کتاب «جهان مدرن: مواد و غیر مادی سازی»، پاسخ داده شده و در مورد آن ها بحث شده است.

اگر به آینده ی زمین خاکی و خواستگاه اجتماعی آن علاقه مند هستید؛ حتما این کتاب را بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.