دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

بهبود SEO مطالب سایت و وبلاگ با رعایت 7 اصول اساسی و مهم

بهبود SEO سایت و  وبلاگ نیازمند ساخت یک معماری قوی و پیاده سازی نکاتی لازم برای بهبود عملکرد موتورجستجو است تا سایت شما را به سرعت و به آسانی بهینه نماید. سئو خوب مهمتر از هر چیزی بازدیدکنندگان را با تجربه خوبی در استفاده از سایت شما تشویق می کند. لازم به ذکر است که گوگل نیز به طور فزاینده ای با توجه به تجربه کاربر، از جمله بهینه سازی تلفن همراه و سرعت سایت، توجه زیادی دارد. در این بخش از مجله اینترنتی 5 عصر ترفندهایی برای بهبود SEO مطالب سایت و وبلاگ خدمتتان ارائه می گردد. با ما همراه باشید.

 

نکات مهم برای بهبود SEO مطالب سایت و وبلاگ

بهبود SEO وبلاگ 2

باید خاطر نشان کرد که در حال حاضر مزایای استفاده از وبلاگ نویسی بدون شک به خوبی شناخته شده است. آمار نشان می دهد که:

 • کسب و کارهایی که وبلاگ را دنبال می کنند 67٪ بیشتر از کسب و کار هایی است که وبلاگ را دنبال نمی کنند.
 • بازاریابان که اولویت بندی وبلاگ نویسی را دارند، احتمالا به اندازه 13 برابر بیشتر به ROI مثبت نسبت به بازاریابانی که نمی دهند دارند.
 • شرکت هایی که وبلاگ را با لینک ها دریافت می کنند 97٪ بیشترند نسبت به شرکت هایی که وبلاگ ندارند.
 • وبسایت هایی وجود دارند که با یک وبلاگ احتمالا 434 درصد بیشتر صفحات نمایه شده دارند.

با این حال، اگر شما یک استراتژی SEO برای وبلاگ خود ندارید، مطمئنا از بین می رود. تحقیقات نشان می دهد که سرانجام جستجوگرها نرخ نزدیک 14.6٪ را در مقایسه با نرخ نزدیک 1.7٪ از طریق روش های خروجی نشان می دهند.

به عبارت دیگر، وجود وبلاگ کافی نیست شما باید مطمئن شوید که وبلاگ شما در موتورهای جستجو قرار دارد. نکات اساسی زیر به وبلاگ شما برای موتورهای جستجو کمک خواهد کرد، از این رو راهنمایی اساسی برای بهبود SEO مطالب سایت و وبلاگ در زیر آمده است:

1. استفاده از بردکرامب BreadCrumb

BreadCrumb به معنای خرده نان است که راهی بسیار ساده و مفید برای کمک به کاربران در جهت بهبود SEO مطالب سایت و وبلاگ است که تا حد زیادی بر سایت تاثیر می گذارد. دو مزیت استفاده از BreadCrumb:

 1. استفاده از BreadCrumb می تواند تاثیر زیادی بر جستجوگرها داشته باشد و سبب بهبود SEO مطالب سایت و وبلاگ شما گردد.
 2. این روش به جای تمام متن برای جستجوی شما امکان ایجاد یک حالت Navigation را پیشنهاد می دهد که باعث می گردد که اسپایدر با Crawl به صفحات دیگر نیز از طریق راهنمای موجود رفته و صفحات دگر نیز ایندکس گردد. این در بهبود بازدید وبلاگ بسیار اثر گذار است.

2. نوشتن مطالب طولانی تر و مرتبط با موضوعات محلی

بهبود SEO وبلاگ 3

هر مقاله ای که در مورد بلاگ های اصلی وبلاگ خود می نویسید باید با توجه به راهنمایی های بهبود SEO مطالب سایت و وبلاگ که در مورد محتوا صحبت می کند باشد و ناقص نباشد. در ضمن گوگل سطح محرمانه ای از عوامل مورد استفاده برای رتبه بندی وبسایت ها را حفظ کرده است، هرگز از تأکید بر اهمیت محتوای وبلاگ غافل نشوید. در واقع، به گفته آندری لیپاتسف، استراتژیست ارشد کیفیت جستجوی گوگل، محتوا، پیوندها و رتبه بندی سه عامل مهم رتبه بندی جستجو می باشند.

اما سوال اصلی این است: چه چیزی باعث می شود وبلاگ شما یک مزیت نسبت به دیگران در موتورهای جستجو داشته باشد؟!

کارشناسان SEO برخی از داده ها را بر اساس تجزیه و تحلیل دسته بندی نموده اند:

 • محتوا طولانی تر،عمیق تر و رتبه بهتر. مطالعات نشان داده اند که محتوا در محدوده 1800-2000 + کلمات تمایل به رتبه بهتر از محتوای کوتاه تر دارند.
 • اگر محتوا به طور موضعی روی یک موضوع تمرکز دارد، رتبه بهتری می گیرد. ایجاد یک پست برای وبلاگ که بر روی یک موضوع تمرکز دارد و بحث در مورد آن نتایج بهتری را نسبت به بحث در مورد دو یا چند موضوع غیر مرتبط خواهد داشت.

 

3. پست های سایت و وبلاگ خود را به صورت بصری جذاب کنید

بهبود SEO وبلاگ 4

اضافه کردن تصاویر مرتبط که به درستی برچسب گذاری شده می تواند بر روی پست وبلاگ شما ارزش مثبتی بگذارد. این یکی از ساده ترین و اساسی ترین چیزهایی است که می توانید برای کمک به رتبه بندی مطالب خود انجام دهید.

با توجه به تجزیه و تحلیل در رابطه با بیش از یک میلیون مقاله، پست های وبلاگ که حاوی حداقل یک تصویر هستند در مقایسه با پست های بدون هیچگونه تصاویری، از نظر محتوایی بهتر عمل می کنند.

 

4. پیوند داخلی

لینک سازی بهبود SEO مطالب سایت و وبلاگ

لینک ها بدون شک یکی از مهمترین عوامل ارزیابی موتور جستجو هستند. در واقع، لینک ها تأثیر زیادی در رتبه بندی موتورهای جستجو دارند که تحقیقات نشان می دهد که لینک ها بر رتبه بندی هر قطعه محتوا بیشتر از هر چیز دیگری تاثیر می گذارند.

با این حال، اغلب توجه بیش از حد به لینک‌های خارجی‌ باعث ضرر رسیدن به لینک‌های داخلی‌ میشود. در یک مطالعه Ninja Outreach توضیح داد که آنها توانستند تراکنش جستجوی خود را به سادگی با کار کردن بر روی لینک داخلی خود تا 40 درصد افزایش دهند.

در اینجا چند نکته وجود دارد:

 • تعداد لینک ها را در صفحه خود تعدیل کنید، در حالی که پیوند داخلی خوب است، اما دقت کنید که در یک صفحه بیش از حد وجود نداشته باشد.
 • گاهی اوقات مقالات محتویات قدیمی را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که آنها به سایر قطعات محتوا پیوند دارند.

 

5. ساختار پیوند یکتا (permalink) وبلاگ خود را بهبود بخشید

بهبود SEO وبلاگ 6

بسته به سیستم مدیریت محتوا که برای وبلاگ خود استفاده می کنید احتمالا با یک ساختار permalink SEO برخورد می کنید. Permalinks آدرس وب مورد استفاده برای پیوند به محتوای شما است.

به عنوان مثال، اگر وبلاگ خود را به این صورت دارید: howtoteachadog.com و مقاله ای با عنوان «چگونه می توان سگ را درک کرد» منتشر می کنید، ساختار URL نتیجه می تواند این باشد:

1.    100=?/Howtoteachadog.com

یا

2.   چگونه_میتوان_سگ_را_درک_کرد/Howtoteachadog.com

اغلب وبسایت یا وبلاگ‌ها به صورت شماره ۱ لینک میدهند که هیچ گونه توضیحی در مورد لینک شما در آن دیده نمی‌شود. ولی‌ اگر از شکل دوم استفاده کنید باعث بهبود سئو شما خواهد شد .

6. افزونه های اساسی بهبود SEO مطالب سایت و وبلاگ را نصب کنید

افزونه برای بهبود SEO مطالب سایت و وبلاگ

افزونه ها می توانند به شما نوعی ابرقدرت بدهند وقتی که به سراغ SEO شما می آید. در حالی که باید مراقب باشید که چه افزونه هایی نصب می کنید (برای جلوگیری از تکثیر سایت و کاهش سرعت آن)، نصب و استفاده از افزونه های اساسی SEO زیر به شما یک لبه می دهد:

افزونه Yoast SEO: این اجازه می دهد تا شما به بررسی هر یک از پست های خود بر اساس تعدادی از عوامل از دیدگاه SEO بپردازید.

افزونه WP Smush.it: سرعت سایت یکی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل و دیگر موتورهای جستجو است و هنگامی که صحبت از زمان بارگذاری سایت می آید، اغلب گیر می افتند. این پلاگین تصاویر خود را فشرده و به عنوان یک عامل افزایش سرعت سایت به شما کمک می کند.

 

7. دریافت لینک های خارجی با کیفیت

بک لینک در بهبود SEO مطالب سایت و وبلاگ

گوگل ادعا می کند که لینک ها یکی از سه عامل ارزیابی برتر هستند که در هنگام ارزیابی وب سایت ها استفاده می شوند. موتور جستجوگر موثر بدون لینک خارجی امکان پذیر نیست.

در اینجا چند ایده برای کمک به شما در پیوند دادن به وبلاگ شما وجود دارد:

 • شناسایی نشریات مربوطه و معتبر و برای نویسندگان مهمان : این نشریات به شما اجازه می دهد یک لینک در قسمت پروفایل یا حتی لینک در محتوا آن وبسایت داشته باشید. در صورت لزوم، این پیوندها می تواند بر SEO وبلاگ تاثیر بگذارد.
 • وبلاگ ها و نشریات دولتی و معتبر : این می تواند به صورت مصاحبه و یا نقل قول باشد.
 • ایجاد یک استراتژی تبلیغاتی با هدف دریافت وبلاگهای مرتبط برای پیوند به محتوا در وبلاگ خود.

بهبود SEO مطالب سایت و وبلاگ ترجمه شده از سایت: https://searchenginewatch.com/

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.