دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

4 درس موفقیت از بنیانگذار مرغ کنتاکی KFC

مدتی پیش، داستانی راجع به «سرهنگ ساندرس» بنیانگذار مرغ کنتاکی KFC خواندم. داستانی واقعا الهام بخش،‌ که درس های زیادی از آن گرفتم. شما باید حتما این داستان را خودتان به طور کامل بخوانید، اما دوست دارم تا در این جا درس هایی را که از این داستان آموخته ام، با شما در میان بگذارم.

۱ – انعطاف پذیر باشید

بنیانگذار مرغ کنتاکی KFC

شکست برای همه ی ما اتفاق می افتد. در حقیقت، اگر شما هرگز شکست نخورده اید، بیشتر به این خاطر است که هرگز تلاش نکرده اید. شکست امری اجتناب ناپذیر در مسیر موفقیت است. از آن جا که گریز از شکست ممکن نیست، باید به دنبال راهی برای کنار آمدن با آن بود. اگر بتوانید به درستی از آن رد شوید، شکست شما را متوقف نخواهد کرد.

این اتفاقی است که در داستان بنیانگذار مرغ کنتاکی KFC «سرهنگ ساندرس» افتاد.

او ابتدا یک رستوران موفق داشت. زندگی به نظر برای او خوب بود. اما ناگهان اتفاقات غیر منتظره ای به وجود آمد: مقامات، محل اتصال بزرگراه را از جلوی رستوران او به سمت دیگری منتقل کردند. در نتیجه میزان مراجعه کنندگان به رستوران کاهش یافت. او تصمیم به فروش رستوران گرفت، در آن زمان بنیانگذار مرغ کنتاکی KFC «سرهنگ ساندرس» ۶۶ ساله بود.

شاید بسیاری از افراد در چنین موقعیتی امید خود را از دست دهند، اما «سرهنگ ساندرس» این گونه نبود. او برای بخت بد خود ناله نکرد و کسی را برای وضعیت به وجود آمده سرزنش نکرد. در عوض، به این فکر کرد که چگونه به این موقعیت بد چیره شود. او فردی انعطاف پذیر بود.

۲ – از آن چه دارید بهترین استفاده را ببرید

بنیانگذار مرغ کنتاکی KFC «سرهنگ ساندرس»

بیشتر افراد زمانی که در یک شرایط سخت هستند، عادت دارند تا بر روی نداشته های شان تمرکز کنند. آن ها راجع به آن چه ندارند، شروع به توضیح و تفصیل می کنند. اما این راه درستی نیست. کاری که باید انجام دهید این است که به دارایی هایتان نگاه کنید.

این همان کاری بود که بنیانگذار مرغ کنتاکی KFC «سرهنگ ساندرس» «سرهنگ ساندرس» کرد. بعد از ورشکستگی رستورانش، او چیز زیادی نداشت، اما یک چیز داشت: دستورالعمل مرغ سرخ شده. پس تصمیم گرفت تا بیشترین استفاده را از آن ببرد. او تصمیم گرفت تا مرغ های سرخ شده اش را به رستوران ها بفروشد.

این کاری است که برنده ها می کنند، آن ها بیشترین بهره را از موقعیت هایی که در اطراف شان وجود دارد می برند.

۳ – هیچ بهانه و عذری نیاورید

بنیانگذار مرغ کنتاکی KFC

«سرهنگ ساندرس»، برای فروش مرغ های سرخ شده اش همه جا رفت. او بیشتر اوقات در ماشین خوابش می برد. به یاد داشته باشید؛ او تمام این کارها را زمانی انجام می داد که ۶۶ سال سن داشت.

او خیلی جاها می توانست بهانه بیاورد و بگوید‌: «من خیلی پیر هستم»، «نمی توانم در ماشین بخوابم» و یا امثال این بهانه ها. اما هیچ کدام از این ها را بهانه ای برای کار نکرد، به جای آن هزینه کرد و در نهایت نتیجه ی آن را برداشت کرد.

این کاری است که برنده ها می کنند: آن ها هر کاری که برای موفقیت لازم باشد را انجام می دهند و هیچ بهانه و عذری نمی آورند.

۴ – مقاوم و ثابت قدم باشید

بنیانگذار مرغ کنتاکی KFC

فروش مرغ های سرخ شده از راهی کهبنیانگذار مرغ کنتاکی KFC «سرهنگ ساندرس» «سرهنگ ساندرس» انتخاب کرده بود، کار ساده ای نبود. او بارها و بارها پس زده شد. اما از کارش دست نکشید. او به جلو حرکت کرد. «سرهنگ ساندرس» حقیقتا لجوج و استوار بود.

در نتیجه ی پشتکار و مقاومت، او اکنون رستوران های زیادی وجود دارد که توانسته اند با ایده ی او، یک کسب و کار موفق را راه اندازی کنند. مقاومت و پشتکار او سرانجام جواب داد.

اگر خود را در وضعیتی سخت می بینید، نگران نباشید؛ همیشه راهی برای رهایی وجود دارد. شاید آن یک راه ساده برای رهایی نباشد، اما این راه منجر به موفقیت شما خواهد شد. به شرط آن که به آن اهمیت دهید.

انعطاف پذیر باشید. با این کار، بیشترین چیزی را که می خواهید به دست می آورید. هیچ بهانه ای نیاورید و ثابت قدم باشید. شما در نهایت تبدیل به یک قهرمان خواهید شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.