دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

قوانین بحث سالم با شریک زندگی برای جلوگیری از دعوا

بحث سالم با شریک زندگی شاید کمی سخت به نظر بیاید زیرا شریک زندگی هرکس شخصی است با فرهنگ و آداب متفاوت، از این رو داشتن بحثی سالم و مفید با کسی که با شما متفاوت است و قطعا نظرات و ایده های مختلفی در هر زمینه دارد کمی سخت می باشد و قوانین و قواعد خاصی می طلبد. شروع یک بحث با همسرتان شاید سخت باشد اما شک نکنید سکوت نتیجه بدتری در پی دارد، شما قادر خواهید بود تا در یک بحث سالم با شریک زندگی مشکلات خود را حل نمایید اما با سکوت این مشکلات حادتر از قبل خواهند شد.

 

برخی محققین بر این باورند که مباحثه بین زوجین، زمانی که به درست پیش برود، شاید حتی مفید نیز واقع شود.

 

بحث سالم با شریک زندگی

درست است که شناخت از همدیگر مهم است اما اینکه چند سال است که همدیگر را می‌شناسید یا اینکه چند سال می باشد که ازدواج کرده‌اید یا میزان تفاهم مانند قبل باقی نخواهد ماند و بحث‌ ها نطور که مورد انتظار است پیش نمی روند.

ما انسانها افرادی با انتخاب و ایده های متفاوت هستیم،اما درست این است که ما در بیان احساسات خود خیلی آزادانه عمل نکنیم و همین عامل در بحث بین دو طرف بسیار مهم و ضروری تلقی می گردد.

بحث سالم با شریک زندگی 2

باید خاطر نشان کرد که شاید بحث‌ های روزمره بین زوجین رخ دهد، اما آن چیزی که امروز قرار است در سایت تفریحی 5 عصر بیان کنیم نزاع‌ های جدی بین زوجین می باشد که گاها با آن درگیر خواهند شد. مثلا مسائلی از قبیل:

  • خرید خانه قسطی بهتر می باشد با اجاره‌ نشینی
  • درخواست همسر برای به دنیا آوردن فرزند
  • خرید ماشین و سایر وسایل جانبی
  • و…

برای مقابله با همه این بحث ها امروز قصد داریم تا راهکارها و قوانینی را برای شما ارائه دهیم تا بتوانید مباحث خود را به راحتی حل کنید تا بحث بین شما جدی و حاد نگردد و زندگی شاد و سالمی را تجربه کنید. بحث سالم با شریک زندگی موضوع مقاله امروز ما است، پس با ما همراه باشید.

 

تعدیل طرز فکر

بحث سالم با شریک زندگی 3

باید خاطر نشان کرد که اگر شما جز آن دسته از افرادی می باشید که جر و بحث‌ و عدم توافق‌ با همسرتان سبب تپش قلبتان می گردد پس بهتر است که دیدگاه خود را در مسائل کمی عوض کنید و جای ترس، به آشکار سازی افکار خود بپردازیدزیرا ارتباط درست و منطقی در رابطه بین زوجین امری حیاتی و مهم به شمار می رود، چون سبب آزادی، صداقت و صمیمیت بین زوجین می گردد.

 

اصرار نداشتن برای برنده شدن

بیشتر مردم بر این باورند که بحث بین‌ زوجین زمانی رخ می دهد که آنها تلاش دارند تا خود را ثابت کنند یا در بحث ‌ها خود را برنده ببینند. مثالی را خدمت شما عرض می کنیم:

فرض کنید شما به دلیل مشغله زیاد همچون رساندن بچه ها به مدرسه یا کار زیاد در اداره و توجه به تناسب اندام و وزنتان، رابطه جنسی کمتری نسبت به قبل دارید و همین عامل سبب می شود که همسرتان فکر کند که شما به او توجه ندارید در صورتی که شما تلاش می کنید تا همسرتان را قانع کنید تا شما را درک کند و همین عامل سبب کشمکش و دعوا می گردد، از این رو شما نباید شکایت همسر خود را قضاوت و پیش‌داوری نمایید. اگر همسر شما موضوعی را مطرح می نماید، پس قطعا برای او مهم بوده و مستلزم توجه می باشد.

 

تمرین مهارت گوش دادن

بحث سالم با شریک زندگی 4

 بحثی سالم با شریک زندگی علاوه بر گوش دادن، نیازمند درک متقابل نیز هست، پس شما باید تلاش کنید تا رفتاری مانند مصاحبه شغلی از خود بروز دهید. گفته های همسرتان را با خود تکرار نمایید، فکر کنید که احساس او و نکات مورد نظرش چیست، تنها در این صورت سو تفاهمی ایجاد نمی گردد.

 

سوال پرسیدن

بحث سالم با شریک زندگی 5

باید خاطر نشان کرد که زوج ‌های بسیاری در بحث ها دچار سو تفاهم می‌ گردند، تنها به این دلیل که درست سوال نمی‌ پرسند. لازم است بدانید که اگر شما به شیوه‌ درست و محترمانه سوال بپرسید طرف مقابل می فهمد که شما به گفتگو با او اهمیت داده اید، از این رو از قضاوت بیجا یا پیش داوری جلوگیری می شود.

 

آموختن مدارا و سازش

باید خاطر نشان کرد که بحث سالم با شریک زندگی زمانی رخ می دهد که شما در میان بحث به سازش برسید، اما برخی اوقات خروج از تنگناها امکان پذیر نمی باشد، اما باید بدانید که آغاز درک و سازش منوط به شناخت کامل مسئله می باشد.

برای مثال شاید شما دوست دارید که خانه بخرید، اما همسر شما ترجیح میدهد تا یک سال دیگر پول پس‌ انداز پول کند. شاید راه ‌حل این مسئله گفتگو با یک مشاور مالی است. پس بهتر است پیش از هر بحثی توافق کنید  و دلایل منطقی خود را بگویید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.