دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

بازار خرمشهر در تسخیر عراقی ها

خرمشهر را خدا آزاد کرد. سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر است. شهر خون و مظهر مقاومت مردم ایران. شهری که با از خود گذشتگی پاک مردان و پاک زنانی با ایمان، آزاد شد. اما آیا امروز در شرایط صلح، مردم خرمشهر در رفاه هستند؟ آیا فقط سوم خرداد روز خرمشهر برای یادآوری روزهای سخت است؟ در این روزها مردم خرمشهر چه وضعی دارند؟ بازار خرمشهر از ازدحام عراقی ها در منطقه آزاد اروند حکایت می کند. درباره وضعیت بازار خرمشهر در مجله اینترنتی 5 عصر بیشتر بخوانید.

 

ورود اتباع خارجی بدون ویزا

ورود اتباع خارجی بدون ویزا به منطقه آزاد اروند در آذر 96 آزاد اعلام شد. همیشه هر اقدامی همراه با مزایا و تهدیدهایی است که معمولا مزایای آن دیده می شود ولی تهدیدهای آن نه. این موضوع هم قرار بود باعث رونق و شکوفایی بازار بازار خرمشهر منطقه اروندخرمشهر شود. در نتیجه آن هم باعث بهبود وضعیت اقتصادی مردم خرمشهر شود. در واقع قرار بود با ورود اتباع خارجی محصولات محلی خرمشهر به فروش رسد و به معیشت مردم کمک کند.

 

 

 

کاهش ارزش ریال و هجوم عراقی ها به بازار خرمشهر

با ضربه شدیدی که طی چند ماه اخیر به پیکر پول ملی کشورمان خورد، ارزش ریال بیش از پیش کم شد. در نتیجه دینار عراقی در طی چند ماه نسبت به ریال ایران، 40 درصد ارزشمندتر شد. با افزایش ارزش دینار عراقی، قدرت خرید عراقی ها در بازار خرمشهر بیشتر شد. روز به روز به تعداد عراقی ها افزوده شد. به طوری که مردم خرمشهر می گویند، این روزها قدم زدن در بازار خرمشهر، حال هوای بغداد را دارد.

 

دلال ها و افزایش قیمت ها در بازار خرمشهر

هر جا که صحبت از سودهای کلان و ناگهانی باشد، پای دلال ها هم در میان است. در این ماجرا هم دلال ها از این حجم خریدارهای عراقی سو استفاده کرده و به بهانه ماه رمضان، قیمت های اجناس را چندین برابر کرده اند. در حالی که بخشی زیادی از مردم محلی هم از همین بازار مایحتاج زندگی خود را خریداری می کنند. مردم محلی از افزایش قیمت ها به شدت نگران هستند.

 

بازدید مسئولان شهری از بازار خرمشهر

در پی این افزایش قیمت ها، فرماندار ویژه خرمشهر، در اواخر اردیبشهت 97، از بازارهای این شهر بازدید کرد و از دو گشت ویژه تعزیرات حکومتی برای برخورد با دلالان خبر داد. همچنین از گشت نامحسوس کنترل قیمت، اجبار فروشنده ها با قیمت گذاری اجناس و نظارت های شدید برای کنترل قیمت خبر داد.

 

اما به گزارش خوز نیوز: افزایش قیمت ها همچنان ادامه داشته و مردم با مشکلات معیشتی بیش از پیش دست و پنجه نرم می کنند. حالا باید دید که ورود آزاد اتباع خارجی به منطقه آزاد اروند، به سود مردم خرمشهر تمام می شود یا به مشکلات آن ها می افزاید. مردمی که با خون جوانان خود برای استقلال این کشور جنگیدند و سال ها از خانه خود دور بودند.

 

 

 

 

 

منبع:

خوزنیوز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.