شبی که ماه کامل شد

۶ روش برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

اغلب مردم، اطلاعات زیادی در مورد تکنولوژی باتری لپ تاپ ندارند. تعویض باتری لپ تاپ، مشکل و آزار دهنده است. با این ۶ روش می توانید طول عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید.افزایش طول عمر باتری لپ تاپ

 ۱- اجازه ندهید لپ تاپ شما بیش از اندازه داغ شود.

اگر گرمای خروجی از لپ تاپ را روی پوستتان حس می کنید، احتمالا لپ تاپ شما کمی مشکل دارد. به خصوص اگر لپ تاپتان به طور ناگهانی خاموش می شود (بر گرفته از PC World). خنک کردن یک لپ تاپ، از خنک کردن یک کامپیوتر رومیزی، مشکل تر است، اما باید بدانید که امکان پذیر است. برای این کار می توانید از یک خنک کننده ی لپ تاپ یا یک «PC vacuum» استفاده کنید تا خاک و غبار را بیرون بکشد.

۲- در حالی که لپ تاپ در حال کار است، باتری را برندارید و یا آن را داخل لپ تاپ نگذارید.

این امر، واضح است ولی بعضی از مردم این کار را انجام می دهند. «PC World» پیشنهاد می کند که کاربران همیشه باید قبل از خارج کردن باتری لپ تاپ، آن را کاملا خاموش کرده باشند. در غیر این صورت، خسارتی جدی به لپ تاپ وارد می شود.

 ۳- از روش ۲۰-۸۰ استفاده کنید.

روش معروف «۸۰/۲۰» طول عمر باتری لپ تاپ شما را افزایش می دهد. قاعده ی اصلی این روش این است که باتری لپ تاپ نباید هرگز (یا حداقل به ندرت) پایین تر از ۲۰ درصد و یا بیش از ۸۰ درصد باشد بدین معنی که در صورتی که شارژ باطری به کمتر از ۲۰% رسید لپ تاپ را به برق وصل کنید و در صورتی که شارژ باطری در زمان اتصال به برق به بیش از ۸۰% رسید از برق قطع کنید. رعایت این قانون، آسان نیست، اما اگر بتوانید این قانون را رعایت کنید، احتمالا طول عمر باتری لپ تاپ شما، افزایش می یابد.

۴- لپ تاپ را به طور کامل، شارژ نکنید.

حتی اگر شما همیشه از روش «۸۰/۲۰» استفاده نمی کنید، بهتر است سعی کنید باتری لپ تاپ خود را ۱۰۰ درصد شارژ نکنید. سعی کنید در محدوده ی ایده آل ۲۰ تا ۸۰ درصد باقی بماند (و یا حتی بهتر از آن، ۴۰٪ تا ۶۰٪ است). یعنی در طول شبانه روز، هرگز لپ تاپ خود را برای مدتی طولانی به شارژ نگه ندارید. با این کار باعث می شوید تا باتری، سالم تر بماند. مثلا ممکن است گاهی فراموش کنید که لپ تاپ خود را از شارژ بکشید. برای جلوگیری از انجام این کار، می توانید از محصولی به نام «Belkin Conserve Socket» استفاده کنید. این محصول مانع از شارژ شدن کامل لپ تاپ می شود. می توانیم بگوییم هزینه ای که صرف خرید «Belkin Conserve Socket» می شود، کمتر از هزینه ی تعویض باتری است.

 ۵- هر گز اجازه ندهید باتری لپ تاپ، خالی شود.

این امر برای باتری لپ تاپ و خود لپ تاپ، بسیار مهم است. وقتی قبل از این که شارژر را متصل کنید، لپ تاپ شما به حالت «sleep» رفته و خاموش می شود، صدمه ی زیادی به کامپیوتر شما وارد می گردد. برای اجتناب از صدمات سخت افزاری، (از جمله صدمات باتری) اجازه ندهید درصد باتری به صفر برسد.

۶- از «گوگل کروم» استفاده نکنید.

مقاله ای که در سایت فوربس منتشر گردید بیان می کند اگر از یک کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید، مرورگر وب «گوگل کروم» ممکن است عمر باتری لپ تاپ را کاهش دهد. هرچه مرورگر، بیشتر باز باشد، بیشتر انرژی مصرف می کند.  در این حالت کامپیوتر شما زودتر خاموش می شود و باتری لپ تاپ سریع تر، کاهش پیدا می کند. این خبر تأسف انگیز است، چون نرم افزار «گوگل کروم»، از نظر بسیاری از مردم، قوی ترین و مؤثرترین مرورگر است. اگر واقعا، نگران تعویض باتری لپ تاپ خود هستید، می توانید از «فایرفاکس» استفاده کنید. اما مانند بسیاری از مراحل دیگر در این فهرست، ممکن است این مورد برای شما مهم نباشد. راحتی استفاده از یک مرورگر وب پر سرعت و این که ناچار نباشیم برای انجام هر کار کوچکی به صفحه ی مانیتور کامپیوتر خیره شویم، ممکن است از پولی که شما برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ هزینه می کنید، ارزش بیشتری داشته باشد. در نهایت، تصمیم با خود شماست.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.