دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

۵ روش خارق العاده برای افزایش سرعت وای فای در خانه !

تقریبا همه ی افراد، دوست دارند که در خانه و یا محل کار خود از تکنولوژی «Wi-Fi» با سرعتی بالا استفاده کنند. یک ارتباط اینترنتی قابل اعتماد، دیگر یک آرزوی بیهوده نیست، اما ابزاری بسیار ضروری برای زندگی حرفه ای و شخصی بسیاری از مردم است. البته پرداخت هزینه ی ماهیانه ی سنگین، برای داشتن اینترنتی با سرعت متوسط، یک کار بیهوده است.

پس اگر در خانه «Wi-Fi» نداشته باشید، چه می توانید انجام دهید؟

باید به شما مژده دهیم که دیگر برای افزایش سرعت اینترنت خود، نیازی به پرداخت هزینه ای بیشتر ندارید.

تعدادی از عوامل خارج از کنترل ما، سیگنال های «Wi-Fi» را تحت تأثیر قرار می دهند، از آن جمله می توان به منطقه ای که در آن زندگی می کنید (به عنوان مثال روستایی یا شهری)، ارائه دهندگان خدمات و حتی ویژگی های جغرافیایی مانند: رشته کوه یا دره اشاره کرد. با توجه به این که تغییر این مسائل سخت است، اما می توانید تغییراتی در جهت افزایش سرعت وای فای در خانه ی خود انجام دهید. حتی ممکن است در منطقه ای زندگی کنید که معمولا «Wi-Fi» قوی داشته باشد، اما بهتر است دستگاه خود را طوری تنظیم کنید که تنظیمات آن ایده آل نباشد و در نتیجه اتصال خود را به طور تصادفی از دست بدهید.

افزایش سرعت وای فای در خانه

استارهاب (هاب ستاره ای)، یک ویدیو به همراه یک لیست کوتاه از پنج نکته ی ساده و ترفند هایی برای افزایش سرعت وای فای در خانه و یا قدرت سیگنال، ایجاد کرده است. به نکات ذیل دقت کنید:

۱- دستگاه خود را بالا تر از سطح زمین بگذارید.

برخی از افراد، معمولا دستگاه خود را روی زمین، در گوشه ای از اتاق نشیمن و یا دفتر کار خود قرار می دهند. این کار، بسیار وحشتناک است. آیا می دانید که مردم گاهی اوقات تلفن های همراه خود را بالای سرشان نگه می دارند تا سیگنال قوی تری داشته باشد؟ آن ها کار درستی می کنند. دستگاه شما باید در جایی بالاتر از زمین و در مرکز خانه نصب شود تا به همه ی پایانه ها به طور مساوی دسترسی داشته باشد.

۲- اطراف دستگاه خود را چک کنید.

بهتر است کسی نتواند به محیط دستگاه شما تجاوز کند. دستگاه را در معرض پارازیت ها قرار ندهید. ممکن است بخواهید بدانید که آیا دستگاه ها و یا تجهیزات دیگری که به دستگاه شما نزدیک هستند، سبب اختلال در سیگنال می شوند یا خیر؟

مایکروویو ها، دستگاه های تلفن خانگی و حتی سیم ها می توانند در قدرت سیگنال «Wi-Fi» تداخل ایجاد کنند.

۳- استفاده از شیوه ی بادبانی (DIY) برای افزایش سرعت وای فای

افزایش سرعت وای فای در خانه

شما هم می توانید از یک قوطی نوشابه استفاده کنید. کف قوطی نوشابه خالی را ببرید، و سپس قوطی را از سمت طولی برش بدهید. پس از آن، اطراف بالای قوطی را در یک جهت و پس از آن در جهت مخالف ببرید، کمی اتصال بین بالای قوطی و بدنه ی آن باقی بگذارید ( اکنون قوطی باز شده است ). آنتن دستگاه را از طریق سوراخ بالای آن که برای نوشیدن استفاده می شود، نصب کنید. بدنه برش را مرتب کنید تا کمی شبیه یک بادبان به نظر برسد.

به خاطر داشته باشید که سطوح مختلفی از موفقیت با این ترفند، گزارش شده است. برخی ادعا کرده اند که هیچ اثر محسوسی ندارد. اما با این حال، کمی سیگنال را قوی می کند و در افزایش سرعت وای فای موثر است.

۴- بازه ی سیگنال دستگاه خود را توسعه دهید.

برای افزایش سرعت وای فای، می توانید «WiFiextenders» بخرید. این دستگاه، بازه ی سیگنال شما را افزایش داده و سپس آن را دوباره پخش می کند. بنابراین به طور مصنوعی، بازه ی مورد نظر شما افزایش می یابد. به یاد داشته باشید که انجام این کار، معمولا قدرت سیگنال را کاهش می دهد و این شیوه برای افرادی که سیگنال قوی اما با بازه ی کم دارند، مناسب است.

۵- از ۲ دستگاه روتر استفاده کنید.

همیشه داشتن تعداد بیشتری از یک وسیله، به معنی استفاده ی بهتر نیست؛ اما در خصوص «Wi-Fi»، این مسأله صحت دارد. تنها یک روتر در خانه نداشته باشید، دو روتر می تواند مقدار سیگنال های پیرامون شما را افزایش داده و به طور بالقوه مشکلات «Wi-Fi» شما را حل کند. این راه حل، ساده ولی با صرف مقداری هزینه امکان پذیر است.

یک ویدیو به همراه یک لیست کوتاه از پنج نکته ی ساده و ترفند هایی برای افزایش سرعت وای فای در خانه‌:‌

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.