دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 و اعلام نتایج اولیه

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد امروز مورخ 9 خرداد 97 اعلام شد. به گزارش سازمان سنجش، دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد از فردا بر روی سایت این سازمان قابل دریافت است. داوطلبان مجاز برای مشاهده و انتخاب رشته کارشناسی ارشد از 12 خرداد لغایت 19 خرداد می توانند اقدام نمایند. در سایت اینترنتی 5 عصر درباره جزئیات انتخاب رشته کارشناسی ارشد و نکات مربوط به آن بیشتر بخوانید.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 از تاریخ 10 خرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. به داوطلبان مجاز در انتخاب رشته کارشناسی ارشد توصیه می شود ابتدا دفترچه انتخاب رشته را به دقت مطالعه کنند. سپس با توجه به رتبه کسب شده رشته های مورد علاقه خود را در فرم پیش نویس درج کرده و در بازه زمانی یک هفته ای از 12 خرداد، وارد سامانه انتخاب رشته نمایند. لازم به ذکر است که هر داوطلب می تواند 100 کد رشته به ترتیب اولویت انتخاب نماید. پس از پایان انتخاب رشته، کد پیگیری 15 رقمی توسط سیستم صادر می شود که مبنی بر تکمیل انتخاب رشته است.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

همان طور که می دانید آزمون کارشناسی ارشد امسال بین تمام دانشگاه ها مشترک برگزار شد. بدین معنی که داوطلبان مجاز می توانند در دانشگاه های دولتی، آزاد، غیر انتفاعی و پیام نور انتخاب رشته نمایند. داوطلبانی که قصد ادامه تحصیلدانشگاه آزاد در دانشگاه های آزاد اسلامی را دارند می بایست از تاریخ 20 خرداد 97 جهت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به سایت www.azmoon.org مراجعه کنند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت مجزا و از طریق سایت آزمون انجام می شود. داوطلبان می توانند در هر دو انتخاب رشته سراسری و آزاد شرکت کنند و پس از اعلام نتایج نهایی منحصرا در یکی از موسسات آموزشی آزاد یا دولتی مشغول به تحصیل شوند.

 

 

 

 

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور

در فرم ثبت نام اولیه گزینه ای برای اعلام علاقه مندی برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور وجود داشت. داوطلبانی که این گزینه را تیک زده اند، در کارنامه اولیه امکان انتخاب رشته کارشناسی ارشد در ایندانشگاه پیام نور دانشگاه ها برای آن ها مشخص می شود. البته در صورتی که حداقل نمره علمی برای انتخاب رشته این داشنگاه ها را کسب کرده باشند. داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور را دارند می بایست مبلغ 11 هزار تومان را بابت علاقه مندی به این دانشگاه ها پرداخت نمایند. این پرداخت در سامانه ثبت نامی سازمان سنجش و از طریق کارت های شتاب قابل انجام است.

 

 

 

 

 

اعتراض به کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 97

شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد، در صورتی که مغایرتی در کارنامه اولیه مشاهده می نمایند، می توانند اعتراض خود را اعلام کنند. ثبت و پیگیری اعتراض حداکثر تا 31 خرداد 97 از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش یا شماره گیری 42163 با پیش شماره 021 انجام می گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.