دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

اعتیاد به مشاهده تصاویر پورن و سقوط انسانیت

پورن در لغت به معنای هرزه است و پورنوگرافی یا هرزه نگاری نمایش روابط جنسی به شکل عکس و فیلم می باشد. برخی از افراد بی خبر از اثرات جبران ناپذیر آن، با اهداف مختلف به دیدن تصاویر و فیلم پورن روی می آورند. دیدن تصاویر پورن باعث نوعی اعتیاد جنسی می شود که فرد با هیچ عمل جنسی ارضا نخواهد شد. عدم رضایت فرد معتاد در روابط جنسی سالم، باعث ایجاد نوعی عقده جنسی در ذهن فرد شده و آرام آرام او را به روابط خارج از عرف می کشاند. روابطی که امروزه در گوشه و کنار کشور خبرهای ناگواری از آن به گوش می رسد.

 

تاریخچه تصاویر پورن و تجارت پورنوگرافی

اولین تصاویر پورن مربوط به سنگتراشی های ماقبل تاریخ است. پس از شکست کلیسا در اروپا و ارائه نظریه های جنسی نوین، موج جدیدی از هرزگی جنسی و رواج تصاویر پورن ایجاد شد. امروزه با وجود راه های ارتباطی گسترده مانند
اینترنت پورنوگرافی به یک تجارت تبدیل شده است. در اغلب کشورها به ویژه کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه، همیشه جست و جوی عبارت های مرتبط با پورن در موتورهای جست و جو، در رتبه های اول قرار دارد. همین باعث می شود که شرکت های بسیاری در این زمینه سرمایه گذاری کنند. با ارائه عکس و فیلم های پورن، حجم زیادی از کاربران را به سمت سایت خود بکشانند. با افزایش آمار بازدید سایت در کنار تبلیغات، محصولات جنسی را نیز به فروش می رسانند. همچنین با ایجاد اعتیاد در کاربر مراجعه مجدد او را به سایت پورن تضمین می کنند.

 

اعتیاد به پورن

 

علائم اعتیاد به مشاهده تصاویر پورن

اعتیاد به پورن

طبق مطالعات انجام شده، وابستگی به تصاویر پورن از اعتیاد به الکل بیشتر است. و چون اعتیاد به پورنوگرافی بر خلاف اعتیادهای دیگر فیزیکی نبوده و کاملا روانی می باشد، ترک آن نیز مشکل تر است. در ادامه به علائم اعتیاد به مشاهده تصاویر پورن اشاره می شود:

1- این افراد به مشاهده پورنوگرافی بیش از یک بار در ماه و تکرار آن به صورت مداوم عادت دارند.

2- به هیچ وجه نمی توانند در حین مشاهده یک فیلم پورن از دیدن ادامه آن منصرف شوند.

3- در صورتی که شریک زندگی آن ها بخواهد که ادامه فیلم را نبیند، پرخاشگر شده و ناراحت می شوند.

4- به دیدن تصاویر و فیلم پورن با وجود مشکلات مختلف و وقت کم اصرار دارند. برخی افراد با وجود مشکلات زناشویی، اقتصادی یا شغلی به شدت به دیدن تصاویر پورن اعتیاد پیدا کرده اند.

5- فرد معتاد حاضر است وقت و پول زیادی برای این کار صرف کند. ممکن است ساعت ها به مشاهده پورنوگرافی بپردازد.

6- معمولا افراد درگیر به این مسئله بارها برای ترک این عادت تلاش کرده و ناموفق بوده اند.

افراد دارای اعتیاد به پورنوگرافی مانند همه معتادان، ناخواسته وارد یک مسیر خطرناک می شوند. شروع آن با یک کنجکاوی آغاز می شود. اما ادامه آن در کنترل شخص نیست. زمانی فرد معتاد به خود می آید که از لحاظ ذهنی و روحی کاملا به هم ریخته و کنترل زندگی از دستش خارج شده است. اگر متاهل باشد، از رابطه جنسی با همسرش لذت نمی برد. و اگر مجرد باشد به خود ارضایی روی می آورد. با گذر زمان تشنگی فرد به تصاویر بیشتر شده و هیچ چیز او را راضی نمی کند. اگر این ماجرا ادامه پیدا کند، فرد معتاد به روابط جنسی خارج از عرف، مانند تجاوز به کودک، همجنس بازی و غیره کشیده می شود.

اعتیاد به تصاویر پورن

 

منبع:

www.projectknow.com

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.