شبی که ماه کامل شد

با این اسباب بازی ها، کودکان باهوش تری داشته باشید

در متن زیر می توانید با ۳ اسباب بازی جدید برای داشتن کودکان باهوش آشنا شوید. اسباب بازی هایی که دیگر شباهتی با وسایل بازی دوران کودکی ما ندارند. بدون شک ما هم مثل کودکان این روزها نبوده ایم. دنیای کودکی ما با دنیای کودکان امروزه بسیار متفاوت است. شاید ما در کودکی با گرفتن یک ماشین و یا یک عروسک کوچک بسیار خوشحال می شدیم و تا ماه ها با همان اسباب بازی جدیدمان به بازی می پرداختیم، اما کودکان امروزه اصلا این گونه نیستند. آن ها کودکان دنیای مجازی هستند. کودکانی که در چند ماهگی با صدای موزیک گوشی و یا لپ تاپ سرگرم می شوند و به محض این که بتوانند چیزی در دست بگیرند، یکی از اولین ابزارها در دستشان گوشی تلفن همراه است. با این کودکان باید به شیوه ای جدید و مناسب شخصیتشان رفتار کرد. بیایید کمی بیشتر راجع به اسباب بازی های متناسب با شخصیت آن ها بدانیم و این گونه کودکان خود را بهتر شناخته و در شکوفایی استعدادهای آن ها موفق تر عمل کنیم.

۱- اسباب بازی کنو «Kano»:

اسباب بازی کودکان باهوش

اولین اسباب بازی این لیست برای داشتن کودکان باهوش ، یک کامپیوتر است. این کامپیوتر ۱۵۰  دلاری، به بچه های ۱۴-۶ ساله این امکان را می دهد که کامپیوتر خود را از اول بسازند و برنامه های ساده ای برای آن ایجاد کنند.

اگر فرزند شما به فن آوری علاقه دارد، این اسباب بازی، هدیه ای بسیار عالی برای او خواهد بود. زیرا نه تنها برخی از مهارت های الکتریکی و مهندسی را می آموزد، بلکه اشاره ای هم به برخی از درس های پایه ای برنامه نویسی خواهد داشت. البته این نوع اسباب بازی برای همه ی بچه ها جذاب نیست، چون این طور نیست که هر بچه ای از پروسه ی رفع عیوب یک نرم افزار یا سخت افزار هیجان زده شود.

می توان گفت در دنیای متکی به فن آوری هم نباید صرفا به خاطر نیازها و ضرورت های زندگی واقعی ما، کودکان را علی رغم میلشان وادار به بازی های صرفا مفید ولی ناخوشایند کرد. باید در مرحله ی اول، علاقه ها و استعدادهای آن ها را شناسایی کرده و سپس برای شکوفایی آن ها تلاش کنیم.

۲- اسباب بازی «Cube lets» و «Moss»:

دومین اسباب بازی برای داشتن کودکان باهوش «Cube lets» و «Moss»، یک بسته ماژولار رباتیک می باشد که این امکان را به شما می دهد تا ربات هایی بسازید که با دنیای اطرافشان به شکلی محدود تعامل و ارتباط برقرار کنند.

بسیاری از افراد فقط به خاطر این که این بازی بسیار ساده است، طرفدار آن هستند. در این اسباب بازی، می توان به آسانی تمامی قطعه ها را کنار هم گذاشت، موتورهای الکتریکی را به هم وصل کرد و بعد منتظر مشاهده ی یک اتفاق جالب باشیم. روبات زیبای ما شروع به کار خواهد کرد و ما از دیدن آن و بازی با او بسیار لذت خواهیم برد. شلوغ کردن اطراف کودک با این مکعب ها و قطعه ها می تواند تمام بعدازظهر یک کودک را پر کند.

فقط هشدار بدهیم که این مکعب ها و قطعه ها بسیار گران هستند و بابت آن ها باید چند صد دلار هزینه کنید. با این حال اگر هنوز مشتاقید که اسباب بازی متفاوتی تهیه کنید، این یک انتخاب بی نظیر و عالی خواهد بود.

۳- اسباب بازی «Little bits kit»

اسباب بازی کودکان باهوش

در این قسمت به معرفی «Little bits kit» می پردازیم. شرکتی که با فروش این بسته به کودکان، امکان ساخت انواع دستگاه های الکتریکی خلاقانه و جدید را می دهد. ( پیش فرض طراحان بر این اساس است که تا چه حد می توان یک ابزار الکتریکی را پیچیده ساخت).

این بسته هیچ محدودیتی در ساخت ابزارها، قائل نیست؛ با این حال ، همراه آن یک سری دستورالعمل وجود دارد. تمام ایده ی ساخت و نوآوری هر ابزار، به کودک شما بستگی دارد که با این قطعه ها چه می خواهد بسازد. اگر این بسته را برای فرزند خود خریداری کردید، لازم است به او یادآوری کنید که خودش را محدود به نمونه های ذکر شده در دستورالعمل نکند و هر چه می خواهد بسازد.

به طور کلی هدف ساخت این اسباب بازی ها، ایجاد نوآوری، خلاقیت و تفکر درباره چیزهایی است که تاکنون به آن ها فکر نکرده است.

  نتیجه گرا ها

اسباب بازی کودکان باهوش
مزایای این نوع اسباب بازی های مهندسی شده کاملا آشکار است. کودکان با بازی با این وسایل، با نحوه ی کار کردن وسایل از پایه ای و ابتدایی ترین سطح آشنا می شوند و جدا از فرصت تفکر، لذت ساختن و خلق یک شیء پایه را در سنی کم تجربه می کنند . آن ها هر چه بزرگ تر می شوند، این تجربه های زیبا برای آن ها الهام بخش و روحیه بخش خواهد بود.

اما هدف واقعی این اسباب بازی ها، حفظ طولانی مدت توجه کودک و همچنین یک جهش بزرگ از پله ی تقلید از الگو به پله ی تصویر سازی و رؤیاپردازی پیرامون دستگاه های جدید است.

به نظرم این اسباب بازی ها ارزشمند هستند و هیچ اشکالی را در آن ها نمی بینم. جامعه همیشه می تواند از خیال پردازهای بیشتری استفاده کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.