دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

ادرار شتر و شپش در عربستان خرید و فروش می شود

نوشیدنِ ادرار شتر

ادرار شتر و شپش در بازار های روستایی استان عسیر عربستان در بین زنان  رواج بسیاری پیدا کرده است که از آنها برای بهبود . رشد مو های خود استفاده می‌ نمایند. روزنامه عکاظ عربستان با انتشار این مطالب از اقدامات طبیبان سنتی در بخش جنوب شرقی عربستان بسیار ابراز نگرانی کرد. در این مناطق شپش به عنوان ابزاری در مقابله با ریزش مو شهرت زیادی پیدا کرده است. با مجله اینترنتی 5 عصر همراه باشید.

رواج ادرار شتر و شپش در عربستان

عربستانی‌ها بر این تصور ا‌ند که شپش‌ها میتوانند باعث پر پشت شدن موها و همچنین براق شدن آنها شوند ، یک روزنامه عربی‌ به نام روزنامه عکاظ هم در مطلبی تعجب بر انگیز قیمت این شپشها را حتی تا ۳۵ رئال عربستان هم پیشبینی‌ کرده است.

ادرار شتر 4

جالب اینجاست که یک متخصص به نام محمد العسیری در گفتگو با این روزنامه با مخالفت با شپش گفت است شپش هیچ خاصیتی ندارد و بانوان عرب بهتر است از ادرار شتر برای تقویت موهای خود استفاده کنند، یک بطری ادرار شتر ارزشی بیشتر از یک شپش دارد!

ادرار شتر 5

روزنامه انگلیسی دیلی میل با انتشار تصویر هایی از بطری‌ هایی که با نام ادرار شتر در فروشگاهی در شهر ساحلی قنفذه در جنوب جده به فروش می رسیده است، از تعطیلی این فروشگاه سخن به میان آورده است زیرا ادرار انسان را به جای ادرار شتر می فروخته است.

یک کارگر خارجی که متصدی این فروشگاه می باشد، اعتراف کرده که در 4 چهار سال گذشته تاکنون، ادرار خود را با مایعات دیگر مخلوط می کرده و به خریدارانی که به دلیل خواص درمانی ادرار شتر، تمایل به خرید و استفاده از آن داشته اند، می فروخته است. کارشناسان بهداشت در این شهر از عربستان، حدود بیش از 70 بطری را که به همین روش( ادرار انسان به جای ادرار شتر) پر شده بود کشف نموده اند.

ادرار شتر 1

مضرات ادار شتر

طبق هشدار سازمان جهانی بهداشت، شتر  یکی از عوامل اصلی انتقال ویروس حاد تنفسی معروف به بیماری کرونا محسوب می گردد و از مردم عربستان و دیگر مناطق خواسته شده که از نزدیک شدن و تماس با این این حیوان به شدت خودداری نمایند.

سعودی‌ ها و خیلی از اعراب طبق یک سری از احادیث نا معتبر که در کتابی چون صحیح بخاری به پیامبر خدا (ص) نسبت داده شده ، ادرار شتر را دارای خواص درمانی و شفابخش تلقی می کنند و فروش آن حتی در مغازه های عربستان مجازاست البته به شرطی که جعلی نباشد.

ادرار شتر 3

سازمان بهداشت جهانی، حتی درباره نزدیک شدن به شتر یا نوشیدن مستقیم شیر و گوشتش بدون خوب پختن، بسیار تاکید کرده و به شدت به پرهیز از نوشیدن ادرار شتر مردم را راهنمایی کرده است. سازمان بهداشت جهانی درباره نوشیدن ادرار شتر به وسیله مردم عرب به خاطر دچار شدن به بیماری کرونا گوشزد کرده است. عده ای از مردم عرب، با توجه به فتوای برخی وهابیون، ادرار شتر را دارویی شفا بخش می دانند و برای درمان بسیاری از امراض آن را مورد استفاده قرار می دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    معتبر ترین کتاب صحیح بخاری هستش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.