دانلود تمام قسمتهای سریال مانکن

شبی که ماه کامل شد

اتاق خواب فرزندانتان را به سرزمین عجایب تبدیل کنید

آیا دوست دارید از خلاقیت خود استفاده کرده و برای اتاق خواب فرزندانتان طرحی زیبا خلق کنید؟

پس بدون شک، نگاهی به طرح های شگفت انگیز زیر، الهام بخش شما خواهد بود.

۱- سقف رؤیایی:

سقف رویای اتاق خواب فرزندانتان 1

این دکور شگفت انگیز و رؤیایی که به صورت فانتزی می باشد، باعث می شود هر کودکی احساس کند به سرزمین جادویی سفر کرده است. می توانید برای این منظور سقف اتاق خواب فرزندانتان را به آسمانی پر از ابر و ستاره تبدیل کنید. متأسفانه کشیدن و رنگ آمیزی ابرها کمی دشوار است. اما اگر سری به برخی از سایت های خلاقیت بزنید، حتما با مدل های آموزشی آسانی رو به رو خواهید شد که به شما شیوه ی خلق سقفی ابری و باشکوه را بیاموزد.

۲- سقفی به شکل چادر سیرک:

سقفی به شکل چادر سیرک

با توجه به این که در مورد طرح سقف صحبت می کردیم، پس چرا نگاهی به این طرح جالب نیاندازیم؟ قرار دادن پارچه های تزئینی، روی سقف اتاق خواب فرزندانتان به اتاق عمق می دهد و همچنین باعث اضافه شدن فضایی لطیف و دنج می شود. در طراحی خود، از پارچه هایی با رنگ روشن کمک بگیرید. می توانید برای شکل دادن به آن ها از هر طرحی که مایل هستید، استفاده کنید.

۳- ستاره ها را به اتاقشان بیاورید.

ستاره ها را به اتاقشان بیاورید.

در بین طرح هایی که برای اتاق خواب فرزندانتان مورد استفاده قرار می گیرد، «طرح فضایی» به شدت محبوب است. ساختن سیاره ها به طرز شگفت انگیزی ساده است. شما می توانید به سادگی از یک آباژور فانوسی مانند این استفاده کنید. سپس تنها شما باید دیوارها را سایه هایی با رنگ آبی بزنید و تعدادی ستاره به آن بیافزایید. همچنین می توانید از برچسب هایی با تصاویر سیارات و ستارگان استفاده کرده و منظومه ها را به اتاق کودکتان دعوت کنید.

۴- سرسره:

سرسره در اتاق کودک

آیا هر روز صبح با بیدار کردن فرزندتان برای مدرسه مشکل دارید؟

برای این کار فقط کافی است تا یک سرسره به تخت خوابشان اضافه کنید. در این حالت آن ها بدون معطلی از تخت بیرون می آیند.

۵- اتاق را به زمین فوتبال تبدیل کنید.

اتاق را به زمین فوتبال تبدیل کنید

ورزش های کمی مانند فوتبال محبوب هستند. اگر فرزند شما یکی از هواداران این ورزش می باشد، می توانید از طرح های فوتبالی برای این کار استفاده کنید. پوستر بازیکنان محبوبشان را به دیوار بزنید. از موکت سبز رنگ برای کف اتاق استفاده کنید تا مانند چمن به نظر برسد. می توانید بر روی قسمتی از دیوار که ضربه پذیر باشد و سر و صدا ایجاد نکند، نقش یک دیرک دروازه بکشید.

۶- اتاق کودکتان را در طبیعت بنا کنید.

اتاق کودکتان را در طبیعت بنا کنید.

به عنوان یک کودک، من و برادرم در کنار تخت هایمان یک چادر کوچک برپا کرده بودیم و به شدت عاشق بازی کردن در آن بودیم. بچه ها معمولا عاشق ساختن پناهگاه و چادر هستند تا بتوانند در آن ها پنهان شوند و بازی کنند، پس چرا برای آن ها دنیای بیرون را به درون اتاقشان نمی آوریم؟ بهتر است از ویژگی های طبیعت استفاده کرده و نمادهایی از آن را در اتاقشان پیاده کنیم. چادر زدن، گذاشتن گل های طبیعی، نصب آب نما و… می تواند به پیاده سازی این طرح کمک کند.

۷- از تخت خواب های تاشو استفاده کنید.

 تخت خواب های تاشو کودک

اگر اتاق خواب فرزندانتان کوچک است، یکی از بهترین راه ها، استفاده از تخت تاشو می باشد. به این شکل می توان از یک وسیله به عنوان تخت و کمد استفاده کرد. صدها طرح تخت خواب وجود دارد که به صرفه جویی فضا کمک می کند. اغلب این طرح ها جذاب و جالب هستند. پس شانس این که این ایده، باعث خوشحالی مضاعف آن ها شود؛ وجود دارد.

۸- قلعه ها:

 قلعه ها در اتاق کودک

لازم نیست شما صدها دلار برای ساختن خرج کنید. می توانید قلعه ای کوچک تر با استفاده از مقوا برای آن ها بسازید. شمع ها نیز می توانند نقش مشعل را برای آن ها ایفا کنند. حتی می توانید درب اتاق خواب فرزندانتان را به شکل دروازه ی قلعه درآورید.

۹- لگو:

لگو در اتاق خواب فرزندانتان

بیش از ۵۰ سال است که بازی «لگو»، الهام بخش کودکان در سراسر دنیا بوده است. شما می توانید از ترکیب آن ها در اتاق خواب فرزندانتان استفاده کرده و شکل های زیبایی بسازید. برای این کار، استفاده از رنگ های شاد، به شما کمک می کند. حتی می توان قلعه ای با لگو برای آن ها بسازید.

۱۰- استفاده از میزهای تحریر شکل دار:

 استفاده از میزهای تحریر شکل دار

شاید ترغیب فرزندان به درس خواندن، کار خسته کننده ای باشد، اما احتمالا فرزند شما عاشق نشستن پشت یک میز تحریر طرح دار خواهد بود. شما می توانید با انتخاب یک موضوع، فضای اتاق را در قالب این طراحی کنید. به عنوان مثال می توانید با انتخاب یک ایده ی فانتزی مانند دزدان دریایی، اتاق را در قالب موضوع مورد علاقه تان فضا سازی کنید. بدون شک فرزند شما از نشستن پشت میز تحریری که با علائم دزدان دریایی است و یا خوابیدن بر روی تختی به شکل یک قایق چوبی، استقبال می کند. همچنین می توانید برای نشاندن فرزندتان پای میز درس، از هزاران ایده ای که در سایت «houzz» وجود دارد، استفاده نمایید.

۱۱- خانه ی درختی:

خانه ی درختی

کودکان کمی هستند که اشتیاقی به داشتن یک خانه ی درختی نداشته باشند. می توانید با استفاده از دیوارها و قطعات پیش ساخته ی طرح دار، یک خانه ی درختی زیبا در اتاق خواب فرزندانتان بسازید. همچنین می توان تخت خواب او را دو طبقه و به شکل یک درخت چوبی ساخت. به گونه ای که کودک بتواند پس از بالا رفتن از نردبان چوبی شکل تخت، به بالای خانه درختی رفته و در آن استراحت کند. فقط باید دقت کنید تا استحکام این خانه به درستی سنجیده شده باشد.

۱۲- کتاب! کتاب! کتاب!:

اتاق کودک طرح کتاب

با این که این طرح اساسا یک اتاق خواب نیست، ولی به طور باورنکردنی دوست داشتنی است. شما می توانید با قراردادن قفسه های کتاب در زیر تخت خواب آن را به شکلی در آورید که فرزندانتان فکر کنند در کتابخانه ی کارتونی «دیو و دلبر» خوابیده اند. با این کار می توانید آن ها را به کتاب خواندن نیز، تشویق کنید.

۱۳- تاب:

تاب در اتاق خواب فرزندانتان

در صورت وجود فضا، چرا یک تاب در اتاق خواب فرزندانتان نصب نمی کنید؟ از امنیت اتصال آن به سقف اطمینان حاصل کنید و برای تفریح درون خانه ی او فکری بکنید. برای این کار هم می توان از تاب های موجود در بازار استفاده کرده و هم با کمک طناب، پیچ های محکم و یک تخته چوب کوچک، تاب زیبایی برای او بسازید. حتی می توانید به او اجازه دهید تا روی چوب تاب خود که در هنگام نشستن بر روی تاب، به عنوان صندلی از آن استفاده می کند، نقاشی بکشد.

۱۴- سوپر قهرمان:

اتاق کودک سوپر قهرمان

با توجه به انتشار سلسله وار فیلم هایی با شخصیت های سوپر قهرمان، بچه ها عاشق کتاب های کمیک هستند. می توانید از شخصیت های مورد علاقه ی آن ها استفاده کرده و فضا سازی اتاق کودکتان را براساس آن موضوع، انجام دهید.

۱۵- درون جنگل:

اتاق خواب فرزندانتان درون جنگل

این اتاق ترکیبی از عناصر داستان های تخیلی- ماجراجویی است. در واقع با اجرای این طرح، به دلیل حس آرامش طبیعی که در طبیعت وجود دارد، به ایجاد احساس راحتی در فرزندتان کمک کرده اید. می توانید در قالب طرحی ساده و در عین حال شگفت انگیز، فضای داخلی اتاق را به شکل جنگل درآورید. اجرای دقیق این طرح، به چیزی بیش از رنگ آمیزی معمولی و استفاده از چند شاخه ی درخت نیاز دارد.

۱۶- در اتاق خواب فرزندانتان خانه بسازید.

در اتاق کودکتان خانه بسازید

اگر شما تا به حال، یک خانه ی عروسکی و یا چوبی داشته اید، پس فورا به اهمیت وجود این طرح پی خواهید برد. کودکان از حس استقلال لذت می برند و دوست دارند همه ی کار های خود را به تنهایی انجام دهند. ساختن یک خانه ی کوچک در اتاق آن ها، این احساسات زیبا را در آن ها زنده کرده و به آرامش روحی آن ها کمک می کند.

۱۷- دیوار صخره ای کوهنوردی:

دیوار صخره ای کوهنوردی

آیا علاقه مند به طی کردن راهی جالب و چالش برانگیز برای رسیدن به زیر شیروانی و یا بالای تختی چند طبقه ای، هستید ؟ اگر این طور است، می توانید از ایده ی دیوار صخره ای کوهنوردی استفاده کرده و یکی از دیوارهای اتاقتان را به این ایده اختصای دهید. توجه داشته باشید که همه چیز باید استاندارد بوده و از لوازم ایمنی کافی برای این منظور استفاده شود.

۱۸- تاج تخت طرح دار:

تاج تخت طرح دار

تاج تخت شاید به نظر قسمت کوچک و بی اهمیت یک تخت خواب باشند، مخصوصا برای کودکان، اما انتخاب صحیح آن می تواند به کل اتاق جلوه ی خاصی بدهد. از شکل های مختلف و مورد علاقه ی فرزندتان کمک گرفته و تاجی زیبا بسازید. حتی اگر تاج تخت کودکتان ساده بوده و نمی خواهید هزینه ی زیادی انجام دهید، می توانید از برچسب های متفاوت استفاده کرده و آنرا را زیباتر کنید.

۱۹- مکان های مخفی:

احتمالا داستان «نارنیا» را شنیده اید. دوست دارید دنیای سرگرمی و پر رمز و راز فرزندتان چگونه باشد! اگر خوش شانس باشید و کمدی داشته باشید که دیوار به دیوار تخت باشد و یا یک فضای باز داشته باشد، این طرح بی نقص به نظر می رسد. در اتاق خواب فرزندانتان جایی برای فضاهای مخفی بگذاریید. اما باید همیشه مراقب این فضاها باشید؛ چرا که کودکان ممکن است در این مکان ها بر اثر حس کنجکاوی دست به کارهای خطرناکی از جمله آتش بازی بزنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.