- تبلیغات -

راهکارهای برای همسرانی که از شبکه های مجازی بیش از اندازه استفاده میکنند

شبکه های مجازی دارای مزایایی می باشد اما اینکه شما تمام لحظات خود را در این فضا سپری کنید قطعا برای همسرتان کمی سخت و غیر قابل تحمل خواهد بود، از این رو بهتر است تا تلاش کنید بجای سپری کردن اوقات خود در شبکه های مجازی از بودن در کنار خانواده خود لذت ببرید که اگر این اتفاق نیفتد شاید کارتان به ماجره و دعوا بکشد که برای مقابله با این بحث ها امروز قصد داریم تا راهکارها و قوانینی را برای شما ارائه دهیم تا بتوانید مباحث خود را به راحتی حل کنید تا بحث بین شما جدی و حاد نگردد و زندگی شاد و سالمی را تجربه کنید. نحوه رفتار با همسر در شبکه های مجازی موضوع مقاله امروز ما است، پس با ما همراه باشید. شاید مسائلی در فضای اجتماعی اتفاق بیفتد که سبب شود شما کمی حساس و پیگیر شوید مانند:

 • نصف شب بیدار شوید و ببینید همسرتان با گوشی مشغول است.
 • اگر همسرتان بیشتر وقت در گوشی یا لپ تاپ به سر ببرد.
 • اگر همسرتان در چندین گروه اجتماعی عضو باشد که حتی شما آن گروه ها را نمی شناسید.
 • اگر همسرتان موقع کامنت گذاشتن و لایک کردن و پست گذاشتن کارهای عجیب انجام دهد.
 • اگر همسرتان عکس های چندین سال پیش خود را در پروفایل قرار دهد.
 • اگر همسرتان برای افرادی پیام خصوصی ارسال کند.

 

همه ما انسان ها ارتباط با دیگران را دوست داریم و از اینکه به ما توجه شود خوشحال نیز می شویم، تا اینجای کار مشکلی نیست اما وقتی فردی در این زمینه افراط کند و نسبت به همسر خود بی توجه شود و تمام وقت خود را معطوف به شبکه های اجتماعی کند از این رو مشکلات جان می گیرند و بحث و جدل شروع می شود،بنابراین چگونه می توان از حساسیت‌ همسرمان نسبت به ارتباطاتمان در شبکه مجازی جلوگیری نماییم؟ با ما همراه باشید.

 

روشن کردن برداشت ذهنی خود و همسرمان از ارتباط در شبکه های مجازی

بهتر است زوجین قبل از عضو شدن در شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن به برخی از سوال پاسخگو باشند و نظرات یکدیگر را بپرسند، از قبیل:

 • عضو شدن در شبکه‌ های مجازی برای ما چه معنا و مفهومی دارد؟
 • عضو شدن در شبکه‌ های مجازی برای همسرمان چه معنایی دارد؟
 • آیا پست گذاشتن و لایک کردن از نظر هر دوی ما یکسان می باشد یا متفاوت؟
 • همسر ما به چه بخش این مسئله حساس می باشد؟
 • چه عواملی سبب افزایش حساسیت ‌های او می گردد؟
 • عادات رفتاری ما در فضای مجازی چیست؟
 • عادات همسرمان در فضای مجازی چیست؟
 • چه میزان ارتباط مجازی برای هر دو لازم و خوب می باشد؟

 

تامین احساس امنیت در همسر

باید خاطر نشان کرد که از دلایل اصلی حساسیت همسران نسبت به روابط متفرقه، می تواند عدم احساس امنیت روانی و عاطفی باشد از این رو هر چه مقدار احساس ناامنیتی در همسر ما افزایش یابد، از این رو او در ارتباطات مجازی ما واکنش و حساسیت بیشتری بروز می دهد. باید خاطر نشان کرد که اگر می توانید برای تشکیل گروه‌ های خانوادگی همسر خود را عضو گروهتان کنید. شما باید مراقب باشید که چه مطالب و عکس‌ و خبرهایی را لایک می نمایید. اگر این ها جز حساسیت همسرتان بوده باشد، قطعا این شمایید که سبب آن شده اید.

احساس عدم امنیت عاطفی همسرتان را درک کنید و به‌ جای حساس کردن او تلاش کنید تا احساساتش او را کاملا احساس کنید.

 

وضع قوانین ارتباطی برای خود

قانون اول: برای وقت گذاشتن در شبکه ‌های مجازی، برنامه‌ریزی نماییم.

قانون دوم: در انتخاب گروه‌ هایی که در شبکه های اجتماعی عضو می شویم با دقت عمل نماییم. مثلا اگر شخصی در آن گروه است که همسر ما به او حساس است بهتر است عضو نشویم.

قانون سوم: در تعداد گروه‌ ها معتدل باشیم.

قانون چهارم: افراد غریبه را اکسپت نکنیم.

قانون پنجم: بجای صرف کردن برای دیگران با همسرمان صحبت کنیم.

قانون ششم: موقع استفاده از شبکه ‌های مجازی کنار همسرمان باشیم، و چیزی از او مخفی ننماییم.

قانون هفتم: سر سفره یا در رختخواب و سفر وسایل ارتباطی را از خود دور نماییم تا همسرمان بفهمد قطعا او برای ما اهمیت بیشتری دارد.

 

ارائه اطلاعات واقعی از وضعیت تاهل در پروفایل

بدون شک زمانی که شخصی متاهل می باشد اما در پروفایلش خود را مجرد معرفی می کند، قطعا کار حساسیت ‌برانگیزی ایجاد کرده است. اما یکی از افراد بر خلف این کار در توضیح پروفایل خود نوشته بود، متاهل خوشبخت. آیا می دانید افزودن این کلمه چه میزان در کاهش حساسیت او تاثیر گذار بوده است؟!!!

 

رازدار باشیم

قطعا زندگی مشترک بالا پایین های زیای دارد اما بیان مشکلات زندگی در شبکه های مجازی، عامل بسیار مخرب و مهمی برای از بین بردن آرامش زندگیتان و ایجاد حساسیت در همسر شما تلقی می گردد، از این رو به ‌جای بیان احساسات در ارتباطات غیر واقعی، به ارتباط واقعی با همسرتان برسید و به او توجه بیشتری نمایید.

فروش ویژه هندزفری بلوتوث طرح اپل
هندزفری بلوتوث طرح اپل، امکان پاسخ گویی به  تماسهای تلفنی و گوش دادن به موسیقی. قابل استفاده برای تمامی موبایل و تبلت های اندروید و IOS. اتصال همزمان به دو دستگاه ...
روش خرید: برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

قیمت: ۴۹۰۰۰ تومان