با گل های عجیب و غریب در جهان آشنا شوید!

در این نوشته قصد داریم به پنج نمونه از گل های عجیب و کمیاب دنیا بپردازیم. پس در ادامه نوشته با ما همراه باشید و از دیدن این گل های عجیب و زیبا و متفاوت متحیر شده و لذت ببرید.

۱. گل ارکیده میمون

گل ارکیده میمون یک گونه گل کمیاب است که در ارتفاعات جنگل های ابری پرو و اکوادور رشد میکند. دلیل نامگذاری این گیاه به اسم ارکیده میمون شباهت بسیار زیادش به این جانور است.در این گیاه میتوان به راحتی چشم ها ی سیاه و ابروهایی نقطه چین مانند را متصور شد. همچنین ریش و بینی.

گل های عجیب

نام دیگر این گیاه دراکولا است که دلیل نامگذاری اش با این نام شاید دو گلبرگ این گیاه باشد که شبیه نیش بلند دراکولا است. ارکیده میمون در هوای معتدل و گرم رشد میکند و در تمام طول سال گل میدهد که بوی آن شبیه بوی میوه پرتقال است.

گل های عجیب

۲. ارکیده شبح

یکی از گل های عجیب، گل کمیاب ارکیده شبح است که در فلوریدا و کوبا و جزایر کارائیب وجود دارد.دلیل نامگذاری، شباهت بسیار زیاد این گل به شبح است.نام دیگرش ارکیده وزغ (سفید) است و دلیل این نامگذاری این است که دو گلبرگ انتهایی گل بسیار بلند و مواج هستند و شباهت بسیار زیادی به پاهای قورباغه (وزغ) دارند.

گل های عجیب

بوی گل ارکیده شبح شبیه میوه سیب است. این گل هیچ گونه برگی نداشته لذا برای بدست آوردن غذا و انرژی از گیاهان دیگر تغذیه میکند. درواقع ریشه این گیاه میتواند عمل فتوسنتز را انجام دهد لذا برروی تنه درختان رشد میکند. محیط مناسب برای این گیاه باید دارای رطوبت زیاد باشد.

گل های عجیب

 

۳. نوزاد قنداقی(کودک در قنداق)

نوزاد قنداقی گونه ای دیگر از ارکیده ها هستند که در کلمبیا وجود دارند. دلیل نامگذاری گیاه هم کاملا مشخص و واضح است که شباهت بسیار زیاد گل به نوزادی است که در قنداقی سفید قرار دارد.

گل های عجیب

بوی این گل بسیار مطبوع و خوشایند است. این گیاه به واسطه عطر خوشایندی که دارد سایر حشرات را مجذوب خود میکند.حشرات با رفتن به داخل گل و چسبیدن گرده گل به بدنشان ناخودآگاه عمل گرده افشانی برای این گیاه را انجام میدهند

.گل های عجیب

۴. گل خفاش سیاه

از دیگر نمونه های گل های عجیب ، گل خفاش سیاه است که در کشورهای تایلند، مالزی و چین دیده میشود. گلبرگ های بزرگ و گشوده این گل همانند خفاشی است که بال های خود را بازکرده و درحال پرواز است. رنگ گلبرگ آن سیاه یا بنفش تیره است و دارای پرچم های بسیار بلندی است. پرچم های بسیار بلند این گل شبیه دست و پای خفاش هستند. نام دیگر این گل، شیطان سیاه است چرا که عده ای پرچم های این گل را به موهای سیاه تابدار شیطان شبیه کرده اند.

گل های عجیب

از این گل در جشن های هالووین استفاده میکنند.محیط مناسب برای این گل جنگل است.یعنی محیطی با رطوبت بالا و بدور از نور مستقیم آفتاب. این گل را میتوان با لحاظ کردن شرایط مورد نیازش در محیط منزل نیز پرورش داد. در اواخر بهار و اوایل تابستان گل میدهد.

گل های عجیب

 

۵. گل دست شیطان

این گیاه در گواتمالا و مکزیک یافت میشود.نام دیگر این گل پنجه میمون است.علت نامگذاری این گل همان گونه که از قراین برمی آید این است که قسمت پنجه ای مانند گل همانند دستی است که برای گرفتن طعمه دراز شده است.

گل های عجیب

از این گل همانند گل خفاش در جشن های هالووین استفاده میکنند. از میوه این گل در طب سنتی استفاده فراوان میشود.گیاه دست شیطان دارای برگ های بسیار پهن به رنگ سبز تیره است که قسمت پنجه ای مانند این گیاه سبب نامگذاری اش با این نام شده است. گل های این گیاه در فصل بهار و تابستان شکفته میشوند.

گل های عجیب

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.