بیوگرافی کریستیانو رونالدو از فقر تا شهرت و ثروت تا سال ۲۰۱۸

کریستیانو رونالدو یک بازیکن فوتبال حرفه ای است که در حالی که برای باشگاه های منچستر یونایتد و رئال مادرید و همچنین تیم ملی پرتغال بازی می کند، سوابق خود را ثبت می کند. در ادامه در این مقاله از مجله اینترنتی ۵ عصر با زندگی کریستین رونالدو بیشتر آشنا خواهید شد.

 

کریستیانو رونالدو چه کسی است؟

کریستیانو رونالدو 1

کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو متولد ۵ فوریه ۱۹۸۵ یک ستاره فوتبال پرتغالی است. در سال ۲۰۰۳ زمانی که او فقط ۱۶ سال داشت، منچستر ۱۲ میلیون پوند (بیش از ۱۴ میلیون دلار آمریکا) برای او پرداخت کرد تا او را برای خود ثبت کند.در فینال جام حذفی ۲۰۰۴، رونالدو سه گل اول یونایتد را به ثمر رساند و به آنها کمک کرد تا مسابقات قهرمانی را جذب خود کنند. او برای رکورد گلزنی در سال ۲۰۰۸، رکورد حق امتیاز خود را تعیین کرد، پس از آن رئال مادرید در سال مبلغ ۱۳۱ میلیون دلار پرداخت کرد. در میان بسیاری از دستاوردهای او، او موفق به کسب پیروزی ۵ جوایز Ballon d’Or برای بازیکن سال و رهبری پرتغال به پیروزی در مسابقات قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۶ شد. در ژانویه ۲۰۱۸، رونالدو با امضای قرارداد با باشگاه یوونتوس، سری آ ایتالیا، مرحله جدیدی از زندگی خود را آغاز کرد.

 

حقوق کریستیانو رونالدو و ارزش خالص

کریستیانو رونالدو 2

به گزارش فوربس، کریستیانو رونالدو در سال  ۲۰۱۷ حدود ۹۳ میلیون دلار به دست آورد و ۵۸ میلیون دلار آن را رئال مادرید پرداخت. درآمد رونالدو او را بزرگترین بازیکن فوتبال برای چهارمین سال متوالی و بالاترین ورزشکار حرفه ای ۲۰۱۷ ساخته است. به گفته Celebrity Net Worth، از سال ۲۰۱۷، ارزش خالص رونالدو حدود ۴۰۰ میلیون دلار است.

 

دوست دختر و بچه های رونالدو

کریستیانو رونالدو 3

کریستیانو رونالدو دوست جیمز رودریگز رئال مادرید است. این زن و شوهر در ابتدای ماه نوامبر ۲۰۱۶ با یکدیگر به طور عمومی دیدار کردند. در ماه ژوئن ۲۰۱۷، این زن و شوهر صاحب دوقلوها، یک پسر و یک دختر شدند. در نوامبر ۲۰۱۷ با تولد یک دختر دیگر به تعداد خانواده شان افزوده شد. اولین فرزند رونالدو، کریستیانو جونیور، در ژوئن ۲۰۱۰ از دوست دختر سابقش متولد شد.

 

مجسمه های کریستین رونالدو

کریستیانو رونالدو 5کریستیانو رونالدو 4

در مارس ۲۰۱۷، مجسمه ساز خودآموز امانوئل سانتوس یک مجسمه برنز کریستیانو رونالدو را در فرودگاه زادگاه اش مونترا پخش کرد. مجسمه ساز به خاطر لبخند وحشتناک و چروک ظاهری اش محکوم شده بود، هرچند سانتوس به نظر نمی رسید این طغیان را درک کند. سانتوس گفت: “من از [رونالدو] پرسیدم که او از نتیجه راضی است یا خیر و او گفت که او را دوست دارد.” “او فقط خواستار تغییر چروک هایی بود که به نظر می رسید چهره اش را بد کرده بود. او گفت:” او را بزرگ تر از سنش کرده و خواستار آن شده تا کمی آرام تر و جالب تر شود. ”

در پی انتشار تبلیغات منفی، سایت ورزشی Bleacher Report سانتوس را مجبور به ساخت مجسمه سازی دیگر از رونالدو کرد. این یکی، که در مارس ۲۰۱۸ معرفی شد.

 

تولد رونالدو

کریستیانو رونالدو در تاریخ ۵ فوریه ۱۹۸۵ در فانچال، مادیرا، پرتغال، یک جزیره کوچک در ساحل غربی این کشور متولد شد.

 

قرارداد با منچستر یونایتد

کریستیانو رونالدو 6

در سال ۲۰۰۱، زمانی که کریستیانو رونالدو فقط ۱۶ سال داشت، منچستر یونایتد مبلغی بیش از ۱۲ میلیون پوند را برای ثبت نامش پرداخت کرد. رونالدو با یک عملکرد هیجان انگیز در برابر منچستر، بحریف خود را مهارت هایش شگفت زده کرد.

رونالدو فوتبال جهان را ناامید کرد. او قول خود را در اوایل فینال جام حذفی ۲۰۰۴ عملی کرد، و سه گل اول تیم را به دست آورد و به آنها کمک کرد تا مسابقات قهرمانی را جذب کنند. در سال ۲۰۰۷، رونالدو قرارداد ۵ ساله و ۳۱ میلیون دلاری امضا کرد. یک سال بعد، رونالدو دوباره حقوق خود را بالا برد، زمانی که یکی از بهترین فصل های تاریخ باشگاه را در تاریخ قرار داده است، یک رکورد حق امتیاز را برای اهداف خود به دست آورد و عنوان افتخار جهانی FIFA World Player برای سال ۲۰۰۸ را کسب کرد. در همه حال رونالدو کمک کرد تا منچستر یونایتد را به سه عنوان لیگ برتر برساند.

 

رئال مادرید

کریستیانو رونالدو 7

در سال ۲۰۰۹، باشگاه فوتبال اسپانیا رئال مادرید موافقت کرد که منچستریونایتد مبلغ ۱۳۱ میلیون دلار برای امضای قرارداد رونالدو را بپردازد. تعهد رونالدو به منچستر یونایتد به طور مداوم مطرح شده بود و گمانه زنی هایی مبنی بر اینکه او می خواست بازی در جای دیگری را انجام دهد، پیچید.

رونالدو به خبرنگاران گفت: “من می دانم که آنها قصد دارند از من بخواهند که در باشگاه موفق باشم و من می دانم که من فشار زیادی نسبت به منچستر یونایتد دارم چون سال ها در آنجا هستم.” “اما این به معنی یک چالش جدید است و قصد دارد به من کمک کند که بهترین فوتبالیست باشم.”

رونالدو ادامه داد: فهرست قابل توجهی از افتخارات و جایزه های تیم را به دست آورده است. در دسامبر ۲۰۱۶، او جایزه چهارم Ballon d’Or خود را به عنوان بازیکن ورزشی سال، با ضرب و شتم لیونل مسی FC بارسلونا به دست آورد. پیروزی رونالدو در سال ۲۰۱۶ شامل اروپا بود.

پس از اینکه او زمانی از وقت خود را با رئال به پایان رسانده بود، رونالدو این شایعات را با امضای قرارداد با باشگاه یوونتوس، سری آ ایتالیا در ژوئیه ۲۰۱۸ تأیید کرد. برای ستاره فوتبال قرار بود مبلغ ۱۴۰ میلیون دلار برای یوونتوس تخمین زده شود.

رونالدو در نامه ای باز در وب سایت باشگاه به طرفداران واقعی احترام گذاشت و اظهار داشت: “این سال ها در رئال مادرید و در این شهر مادرید کاملا خوشحال کننده ترین سال زندگی من بوده است. من احساسات زیادی از این باشگاه دارم. به سمت طرفداران و به شهر می روم. من فقط می توانم از همه آنها برای عشق و محبتی که دریافت کرده ام تشکر کنم. ”

 

تیم ملی پرتغال

کریستیانو رونالدو 8

در ۱۰ ژانویه ۲۰۱۶، رونالدو یک پیروزی دیگر به مجموعه خود اضافه کرد. به عنوان کاپیتان تیم ملی خود، رونالدو پرتغال را به فینال قهرمانی اروپا در برابر فرانسه هدایت کرد. اگرچه پس از صدمه وارد شدن به زانو، پس از ۲۵ دقیقه از بازی خارج شد، پرتغال برای کسب عنوان قهرمانی ۱-۰، اولین جایزه بین المللی خود را به دست آورد. “او به ما اعتماد زیادی کرد و گفت:” گوش کن، من مطمئن هستم که ما این یورو را برنده خواهیم شد تا با هم متحد شویم و برای آن مبارزه کنیم. “سدریک سوارس پس از پیروزی پرتغال گفت.

رونالدو اظهار داشت: “این یکی از شادترین لحظات زندگی من است.” من همیشه گفتم میخواهم با تیم ملی برنده شوم و قهرمانی تاریخ را به دست بیاورم. من این را انجام دادم. خدا را شکر، برای ما خوب بود. ”

رونالدو در جام جهانی ۲۰۱۸ با یک شروع فوق العاده شروع به کار کرد و سه گل زده در برابر اسپانیا را به ثمر رساند .

 

خانواده کریستین رونالدو

کریستیانو رونالدو 9

رونالدو جوان ترین و چهارمین فرزند ماریا دولورس دوس سانتوس و خوزه دیزین اوویو است. رونالدو در یک محله بسیار فقیر از طبقه کارگر در یک خانه کوچک رشد کرد. رونالدو از طریق پدرش، به عنوان مدیر تجهیزات در باشگاه کار می کرد. اوایل زندگی او با سختی شکل گرفت. مادر رونالدو به عنوان یک آشپز و تمیز کردن خانه افراد مشغول به کار شد تا برای بچه ها ثبات مالی را حفظ کند.

در سال ۲۰۰۵، زمانی که رونالدو برای منچستر یونایتد بازی کرد، پدرش از مشکلات کلیه مرتبط با الکل رنج می برد؛ در سال ۲۰۰۷، مادرش با سرطان سینه مبارزه کرد. ورزشکار جوان اغلب اوقات خود را برای سلامتی پدرش صرف کرد.

بیوگرافی کریستیانو رونالدو ترجمه شده از سایت: biography.com

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.