بیوگرافی ادل خواننده مشهور بریتانیایی+ عکس

ادل خواننده و هنرمند برنده جایزه Grammys است که بیوگرافی او خدمت شما ارائه می شود، او که صدای او و موفقیتش با نمایش هایی مانند «رولینگ در عمق»، «کسی مثل تو» و «سلام» ساخته شده است، حدود ۸۶ جایزه دریافت کرده است. در این مقاله از سایت اینترنتی ۵ عصر این خواننده بریتانیایی را بیشتر بشناسید.

 

ادل چه کسی است؟

بیوگرافی ادل

ادل لوری آبی آدکینز (متولد ۵ مه ۱۹۸۸) یک خواننده و ترانه نویس انگلیسی است که میلیونها آلبوم را در سراسر جهان فروخته است و در مجموع ۱۵ ژانر و همچنین یک اسکار را به دست آورد. دو آلبوم اول ادل، ۱۹ و ۲۱، سطح موفقیت تجاری بالایی را در میان همتایان خود بی حد و حصر به دست آورده است. ادل در جایزه ۵۸th Grammy در مرکز Staples در تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۱۶ در لس آنجلس کالیفرنیا شرکت کرد.

 

تولد ادل

بیوگرافی ادل

ادل متولد ۵ مه ۱۹۸۸ در شمال لندن( انگلستان) است.

 

سود و ارزش خالص

از ژوئن ۲۰۱۷، مجله فوربس تخمین می زند که ارزش خالص ادل ۶۹ میلیون دلار است. اکثریت قریب به اتفاق از تور؛ گزارش شده است که این خواننده میلیون ها نفر را در طول سال ها در معرض تایید قرار داده است.

بیوگرافی ادل

 

همسر و فرزند ادل

بیوگرافی ادل

ادل با سیمون کانککی، که ۱۳ سال از او بزرگتر است و بنیانگذار آب در زندگی و Drop4Drop خیریه است، در سال ۲۰۱۱ ملاقات کرد. در روز ۲۹ ژوئن ۲۰۱۲، ادل در وبسایت خود اعلام کرد که او اولین فرزند خود را باردار است. او در مجله ای درباره مادر بودن صحبت کرد: “من واقعا می خواهم مادر باشم، بهتر است شروع به تمرین آن کنم!”. او در ۱۹ اکتوبر ۲۰۱۲ پسرش آنجلو را به دنیا آورد.

داستان از این قرار است که در اوایل سال ۲۰۱۷ ادل با یک گروه عروسی ملاقات کرد که باعث شایعات ازدواج او شد. ظاهرا ادل شایعات خود را تایید کرده است، زمانی که Konecki آنها را شنید. او گفت: “سلام، من از آن استقبال می کنم، آکادمی، من شما را دوست دارم، مدیر، شوهر و پسر – تنها دلیل کار است.” او در مصاحبه های پشت صحنه به Konecki به عنوان “شریک زندگی” خود اشاره کرد، او در ماه مارس در یک کنسرت در بریزبن استرالیا رابطه خود را تایید کرد.

 

آلبوم های Adele

بیوگرافی ادل

از زمان آغاز کار خود در سال ۲۰۰۸، ادل سه آلبوم استودیویی را ثبت کرده است: ۱۹، ۲۱ و ۲۵.

 

’۱۹ ‘(۲۰۰۸)

اولین آلبوم Adele که ۱۹ ساله بود و به نام سن او به ثبت رسیده است، در اوایل سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه شد. این آلبوم توسط دو آلبوم اصلی “Celebrity Glory” و “Chasing Pavements” منتشر شد و Adele به شهرت رسید.

۱۹ با مخاطبان آمریکایی رونق یافت. Adele موفقیت تجاری خود را با ظاهر شدن در شب شنبه در اکتبر ۲۰۰۸ از سر گرفت. در ضبط نمایش، آلبوم در iTunes در رده شماره ۴۰ قرار گرفت. کمتر از ۲۴ ساعت بعد، شماره ۱ شد.

 

’۲۱ ‘(۲۰۱۱)

آلبوم پیگیری پیشرفته Adele که در سن ۲۱ سالگی به خاطر سنش در زمان ضبط نامگذاری شده بود،او در انتشار اولیه خود از انتشار آن ناامید نشده بود. اما بعد به خاطر سبک کلاسیک آمریکایی R & B و جاز رونق گرفت. این رکورد یک ضربه هیولایی شد، در طول هفته اول فروش ۳۵۲۰۰۰ نسخه انجام شد.

در فوریه ۲۰۱۱، او در همان هفته خود را با دو آلبوم Top 5پیدا کرد و تنها هنرمند در کنار بیتلز و ۵۰ Cent برای رسیدن به این نقطه عطف بود. Adele با ۲۱ بار در شماره ۱ قرار گرفتن برای ۱۱ هفته، رکورد هنرمند انفرادی خود را که قبلا توسط مجموعه Immaculate Collection مدونا برای هفته های متوالی در بالای نمودار آلبوم قرار گرفته بود، شکست داد. ۲۱ به فروش بیش از ۳۰ میلیون نسخه در سراسر جهان ادامه داد.

 

’۲۵ ‘(۲۰۱۵)

در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۵، ادل اعلام کرد که او در ماه نوامبر، سومین آلبوم خود را،به نام ۲۵، منتشر خواهد کرد. او ۲۵ جلد را در Instagram قرار داد.

۲۵، منتشر شده در نوامبر ۲۰۱۵، مجموعه ای از آهنگ های هیجان انگیز و گاه گریه دار است. این آلبوم تبدیل به یک سر و صدای بین المللی شد و به شماره ۱ در iTunes در ۱۱۰ کشور رسید. در ایالات متحده، ۲۵ ،۳.۳۸ میلیون نسخه در هفت روز فروخته شد، از جمله شاهکارهای دیگر ۲۵ نیز این است که به ۱۰ میلیون نسخه در U.K. به فروش رسید.

 

آهنگ های برتر Adele

بیوگرافی ادل

“نورد در عمق” (۲۰۱۱)

Adele نخستین شماره بیلبورد  را، در “Rolling in the Deep” به  دست آورد و بعد از آن “اولین ارتباط واقعی” را نوشت. از آلبوم سال دوم او، ۲۱ با شنوندگان زیادش،در ۲۱ مه ۲۰۱۱ هفت هفته در بالای نمودار بود  و همچنین ۱۹ هفته در بالای صفحه در نمودارها قرار داشت.

 

“کسی مثل تو” (۲۰۱۱)

دومین آهنگ ادل برای اولین بار نیز از آلبوم ۲۱ بود، که ادل گفته است که این آهنگ برای کمک به او برای شکستن خود – که گفته می شود با الکس استورک، یک عکاس ۳۱ ساله بود، نوشته شده است. “کسی مثل تو” پنج هفته را در جایگاه شماره یک در بیلبورد Hot 100 در۱۷ سپتامبر ۲۰۱۱ سپری کرد.

 

“سلام” (۲۰۱۵)

در ۲۳ اکتبر سال ۲۰۱۵، Adele موزیک”سلام”، را که یک آهنگ حماسی بود،دوباره منتشر کرد.

“سلام” با شماره پانزدهم در نمودار پاپ بیلبورد افتتاح شد، در نتیجه تبدیل به چهارمین آلبوم Adele شد و رکورد تاریخ را اولین بار برای دریافت بیش از یک میلیون دانلود در یک هفته به دست آورد. این آهنگ در چندین هفته در U.K نیز در شماره ۱ باقی مانده است.

 

“تنظیم آتش به باران” (۲۰۱۲)

در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۱۲ سومین آهنگ متوالی آلبوم Adele از آلبوم ۲۱، به نام  “تنظیم آتش به باران”، دو هفته در ۱۰۰ نقطه داغ  به سر برد.

 

“ارسال عشق من” (به عشق جدید شما)” (۲۰۱۶)

این آهنگ، از آلبوم ۲۵،در سال ۲۰۱۵ منتشر شد که آهنگ پنجم Adele بود که اولین شماره آن در نمودارهای معاصر بزرگسالان روی بیلبورد قرار گرفت. همچنین در تاریخ ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۶، شماره هشتم آن در Hot 100 قرار گرفت.

 

“شایعه است” (۲۰۱۲)

در تاریخ ۵ مه ۲۰۱۲، آلبوم Adele 21، به نام “شایعه است”، ۱۹ هفته در نمودار بیلبورد،  به سر برد.

 

(۲۰۱۲)”Skyfall”

“Skyfall” ، برای فیلم جیمز باند ثبت شده بود و با همین نام، در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۲ در شماره ۱۰۰ بیلبورد Hot 100 ثبت شده است.

 

Grammys و جوایز

بیوگرافی ادل

ادل در ۱۸ گرمی نامزد شده است و در سال ۲۰۰۹، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۷ در مجموع ۱۵ جایزه را دریافت کرد. او همچنین یک اسکار آهنگسازی را برای جیمز باند “Skyfall” دریافت کرد.

در سال ۲۰۰۹ جوایز گرمی را برد. در همان سال، او جایزه انتخابی منتقدان را در جوایز BRIT به دست آورد.

در سال ۲۰۱۲، ادل جوایز Grammys را به دست آورد و برنده جایزه آلبوم سال شد. او در مراسم گفت: “این رکورد چیزی است که کاملا طبیعی است و همه از طریق آن الهام گرفته شده اند.”

در سال ۲۰۱۳، ادل بهترین اجرای انفرادی پاپ را  به نام “تنظیم آتش به باران” داشت. در همان سال، این خواننده برنده Golden Globe و جایزه اسکار برای Skyfall، آهنگ تم برای فیلم جیمز باند سال ۲۰۱۳ شد.

در سال ۲۰۱۶، ادل با نام «All I Ask»، همراه با برونو مارش، در ۵۸ جایزه گرمی سالانه همراهی کرد و با مشکلات تکنیکی در پیانو همراه شد.

 

خانواده

ادل تنها دختر پنی آدوکین بود، مادرش آرتی، که تنها ۱۸ سال داشت، زمانی که او متولد شد.پدرش نیز خانواده را ترک کرد وقتی که ادل تنها چهار سال داشت. او با دخترش در تماس بود تا سال های نوجوانی اش، زمانی که مشکلاتش با الکل و جدایی زیاد از دخترش ایجاد شد. در مقابل، ادل به مادرش نزدیک شد، که دختر جوانش را تشویق کرد.

 

آموزش و تاثیرات

بیوگرافی ادل

در اوایل، Adele اشتیاق به موسیقی داشت. ادل در یک مصاحبه سال ۲۰۰۸ به The Telegraph گفت: “در خانواده ما هیچ میراث موسیقی وجود نداشت. “موسیقی چارت همه چیز بود که من تا به حال می دانستم.بنابراین زمانی که من به Ettas و Ellas گوش دادم، آن برایم بسیار شیک به نظر می رسید، آن مانند بیداری بود.” مادرش او را در دانشکده هنرهای نمایشی و فناوری BRIT ثبت نام کرد.

در مدرسه، وی یک نسخه ی نمایشی را برای یک پروژه ی کلاسی که در نهایت روی صفحه MySpace اش منتشر شد، اجرا کرد. هنگامی که مدیران در XL Recordings آهنگ ها را شنیدند، با خواننده تماس گرفتند و در نوامبر ۲۰۰۶ فقط چهار ماه پس از گذراندن مدرسه آئید، او یک قرارداد ثبت کرد.

 

بیوگرافی ادل بیوگرافی ادل بیوگرافی ادل بیوگرافی ادل بیوگرافی ادل بیوگرافی ادل بیوگرافی ادل بیوگرافی ادل

بیوگرافی ادل ترجمه شده از سایت: biography.com

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.