بازی ایران پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ +(عکس بلیت بازی)

  1. بازی ایران پرتغال درحالی برگزار می شود که تیم ایران در بازی ایران اسپانیا بسیار خوش درخشید. با اینکه در بازی ایران اسپانیا نتیجه به نفع تیم ایران رقم نخورد، اما باعث خود باوری بچه های تیم ملی شد. از این رو انتظار می رود بازی ایران پرتغال یک بازی دیدنی دیگر شود. این موضوع که تیم ملی ایران برای صعود به مرحله یک هشتم، فقط باید از تیم پرتغال ببرد، انگیزه بچه های را بسیار زیاد خواهد کرد. کارشناسان پیش بینی می کنند، بازی ایران پرتغال یک بازی با تحرک و حملات متعدد خواهد بود. چراکه ایران چیزی برای از دست دادن ندارد.

 

تاریخچه بازی ایران پرتغال

اولین بازی ایران پرتغال در جام استقلال برزیل در سال ۱۹۷۲ میلادی مصادف با ۲۴ خرداد ۱۳۵۱ شمسی در شهر رسیف برزیل بوده است. این بازی اولین رویارویی حرفه ای تیم ملی ایران در تورنومنت های بین المللی بود. مربی تیم ملی ایران در این بازی زنده یاد محمد رنجبر و از بازیکن های معروف مرحوم همایون بهزادی بودند. نتیجه بازی ۳ بر صفر به نفع پرتغال تمام شد.

بازی ایران پرتغال 1972

دیگر بازی ایران پرتغال مربوط به ۳۴ سال بعد یعنی جام جهانی ۲۰۰۶ می باشد. در جام جهانی ۲۰۰۶، تیم ایران در گروه D با پرتغال، مکزیک و آنگولا همگروه بود. بازی ایران پرتغال در ۲۷ خرداد ۱۳۸۵در فرانکفورت آلمان برگزار شد. اعضای اصلیتیم ملی ایران در این بازی ابراهیم میرزاپور، حسین کعبی، یحیی گل محمدی، رحمانرضایی، محمد نصرتی، مهدی مهدوی کیا، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، مهرزاد معدن چی، علی کریمی و وحید هاشمی با سرپرستی برانکو ایوانوویچ بود. از بازیکن های معروف تیم پرتغال در این بازی می توان به لوویس فیگو، دکو و کریس رونالدو اشاره کرد.  این بازی ۲ بر صفر به نفع پرتغال تمام شد. گل اول را دکو در دقیقه ۶۳ و گل دوم را کریس رونالدو در دقیقه ۸۰ از نقطه پنالتی زد.

 

بازی ایران پرتغال 2006

بازی ایران پرتغال 2006

پیش بینی بازی ایران پرتغال

 

سومین بازی ایران پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد. جایی که ایران در گروه مرگ همگروه با اسپانیا و پرتغال قرار دارد. اما تیم ملی ایران ثابت کرده است که در برابر تیم های قدرتمند بسیار بیش از حد انتظار ظاهر می شود. نمونه آن بازی با آرژانتین و اسپانیا است. در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، ایران در گروه F با آرژانتین روبه رو شد. اما بر خلاف تصور، تا دقیقه ۹۰ هیچ گلی دریافت نکرد. در دقیقه ۹۱ با ضربه آزاد مسی بازی یک بر صفر به نفع آرژانتین تمام شد. در بازی ایران اسپانیا جام جهانی ۲۰۱۸ نیز ایران بار دیگر در مقابل غول های فوتبال دنیا قرار گرفت. این بار هم بر خلاف تصور، شاهد یک بازی پایا پای با اسپانیا بودیم.

با توجه به اینکه تیم ملی ایران به سه امتیاز بازی نیاز دارد، کارشناسان معتقند که کارلوس کیروش در برابر پرتغال از چینش تهاجمی استفاده خواهد کرد. به خصوص اینکه اعتماد به نفس بچه های تیم ملی بیش از پیش شده است. به احتمال زیاد در بازی ایران پرتغال شاهد گل های متعددی خواهیم بود چراکه تیم ملی پرتغال نیز به راحتی از ادامه جام جهانی انصراف نمی دهد. فیفا، بازی ایران پرتغال را با ۵۷ درصد برد پرتغال، ۲۷ درصد تساوی و ۱۶ درصد برد ایران پیش بینی کرده است.

به هر حال باید منتظر بازی پرتغال با ایران در روز دوشنبه ۴ تیر ۹۷ ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه موردوویا در شهر سارانسک باشیم.

عکس بلیت بازی ایران پرتقال

بلیت بازی ایران پرتقال

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.